Hiszpania wprowadzi obowiązkową rejestrację dla branży krypto | Wiadomości | CrypS.

Hiszpania wprowadzi obowiązkową rejestrację dla branży krypto

Mariusz Przepiórka
bank centralny hiszpanii otrzyma uprawnienia do nadzoru nad kryptowalutami Regulacje

Wszystko wskazuje na to, że Hiszpania zmodyfikuje swoje przepisy w zakresie zapobiegania praniu pieniędzy, aby spełnić wymogi unijnej dyrektywy AMDL5. Hiszpański parlament w drugiej połowie bieżącego roku przeprowadzi głosowanie w tej sprawie. Jeśli przepisy wejdą w życie, bank centralny Hiszpanii będzie nadzorował dostawców usług kryptowalutowych.

Projekt ustawy zakłada, że giełdy kryptowalut, dostawcy portfeli kryptowalutowych oraz usług powierniczych będą musieli zarejestrować się i dowieść, że spełniają wymagania w zakresie zapobiegania praniu pieniędzy. Dyrektywa AMLD5, która weszła w życie w styczniu bieżącego roku, na poziomie Unii Europejskiej wytycza ramy w zakresie zapobiegania praniu pieniędzy. Jest to pierwsza tak poważna próba UE w uregulowaniu działalności kryptowalutowej na poziomie całej wspólnoty.

CNMV a kryptowaluty

Hiszpański regulator CNMV już ponad dwa lata temu wziął na cel branżę kryptowalutową, jednak początkowo koncentrował się głównie na tropieniu nielegalnych transakcji. Hiszpania wciąż nie uchwaliła przepisów regulujących sektor kryptowalut, a istniejące prawo nie zawiera nawet definicji krypto aktywów. CNMV zamierza jednak pójść śladem regulatorów z innych europejskich krajów i zaczyna już publikować ostrzeżenia przed podejrzanymi podmiotami oferującymi kryptowalutowe inwestycje i projekty związane z wydobywaniem tych aktywów. Zwykle jednak nie podaje w nich szczegółów technicznych produktów, a swe komunikaty formułuje prostym językiem, który ma być zrozumiały dla szerokiego odbiorcy.

bank centralny hiszpanii otrzyma uprawnienia do nadzoru nad kryptowalutami
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.