Harvest Finance oferuje 1 mln dolarów za wydanie hakera | Wiadomości | CrypS.

Harvest Finance oferuje 1 mln dolarów za wydanie hakera

Maciej Zerelik
haker

Kontrowersyjna giełda DeFi – Harvest Finance zaoferowała nagrodę w wysokości 1 mln dolarów za wydanie tożsamości hakera odpowiedzialnego za ostatnią kradzież ponad 24 mln dolarów.

Ogłoszenie zostało opublikowane na oficjalnym koncie DEXa na Twitterze. Tweet zawiera również listę faktów dot. hakera, która wskazuje na napastnika doskonale obeznanego w strukturze systemu Harvest Finance.

Harvest Finance w desperacji

To jest już trzecia nagroda, którą w ciągu czterech dni zaoferowała firma. Najpierw Harvest Finance zaproponowała 100 000 dolarów. Następnie podniosła nagrodę do kwoty 400 000 dolarów. Tym razem oferta raczej nie budzi zaufania konsumentów. Pomimo, że firma próbuje dorwać złodzieja, nie wyjaśniła jeszcze w jaki sposób planuje zrekompensować zrabowane środki klientów.

Każdy inwestor będzie chciał odzyskać utracone pieniądze. Jeśli nie uda się znaleźć hakera i odzyskać pieniędzy, Harvest Finance straci miliony na wypłacie odszkodowań. To może postawić popularną giełdę DeFi w kiepskiej pozycji i zagrozić jej reputacji.

Jak wynika z raportu opublikowanego przez Cer Lie, Harvest Finance zostanie poddana intensywnej inspekcji. Celem jest właśnie znalezienia hakera i zwrot pieniędzy inwestorów. Raport ujawnił liczne nieprawidłowości w zakresie bezpieczeństwa na 14 platformach DeFi, w tym w Harvest Finance. Ujawnione awarie są raczej podstawowe. Klienci bez wątpienia będą się zastanawiać, dlaczego firma nie wdrożyła tak podstawowych funkcji przed atakiem.

haker
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.