Handlarz narkotyków z Silk Road przyznał się do prania BTC | Wiadomości | CrypS.

Handlarz narkotyków z Silk Road przyznał się do prania BTC

Redaktor: Albert Czajkowski
btc

Handlarz narkotyków, który prowadził sprzedaż poprzez Silk Road, przyznał się do wyprania 19 mln dolarów za pomocą bitcoinów. 

Silk Road nie istnieje od lat, a jego założyciel przebywa w więzieniu, ale procesy toczące się dookoła słynnej narkotykowej giełdy wciąż trwają. Prokuratorzy z południowej dzielnicy Nowego Jorku, ogłosili wczoraj, że wydobyli przyznanie się do winy od jednego z czołowych dealerów, działających na platformie – Hugh Briana Haneya. Oskarżony był jednym z głównych ludzi w grupie Pharmville, która wysyłała narkotyki do klientów na całym świecie. Haney przyznał się do wyprania 19 milionów dolarów za pomocą bitcoinów.

Silk Road był słynnym rynkiem narkotykowym działającym w Darknecie. Handel na platformie odbywał się za pomocą bitcoinów. O całej sprawie można by nakręcić film lub napisać długą książkę. Występuje w niej morderstwo na zlecenie, miliony dolarów z narkotyków i bitcoiny, które ostatecznie próbował przywłaszczyć sobie agent prowadzący śledztwo.

btcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.