Handel z dźwignią na KuCoin | Wiadomości | CrypS.

Handel z dźwignią na KuCoin

Michał Misiura
giełda kryptowalut KuCoin

Giełda kryptowalut zapowiedziała, że 31 października, klienci otrzymają dostęp do handlu z dźwignią. KuCoin nie powiedział jednak jeszcze, na jak wysokie lewarowanie będą mogą liczyć. 

Usługa handlu z dźwignią pozwoli osobom handlującym na giełdzie zwiększać swoje zyski, wykorzystując pożyczony kapitał. Rozmiar dźwigni świadczy o tym, jaki jest maksymalny stosunek wkładu własnego do obracanych środków – przykładowo może to być stosunek 1:30. W tym momencie giełda nie podała jednak informacji na ten temat.

Korzystanie z dźwigni może prowadzić do maksymalizacji zysków, ale trzeba pamiętać o tym, że wiąże się to także z ryzykiem. Z uwagi na obracanie dużym, pożyczonym kapitałem łatwo jest stracić własny depozyt. Dodatkowym czynnikiem wpływającym na ryzyko, są częste wahania kursów kryptowalut.

giełda kryptowalut KuCoin
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.