Hakerzy żądają 6 mln USD od firmy Travelex | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy żądają 6 mln USD od firmy Travelex

Mariusz Przepiórka
Wirusy, ransomware i hakerzy

Strona internetowa spółki brokerskiej Travelex została zaatakowana przez hakerów. Do zdarzenia doszło w ostatnim dniu grudnia. Zdaniem mediów, hakerzy celowo wybrali dzień, w którym wielu pracowników spółki było na urlopie.

Atak został przeprowadzony za pomocą oprogramowania szantażującego Sodinokibi. Za odblokowanie strony hakerzy zażądali 6 mln USD. Według doniesień medialnych dodatkowym warunkiem jest dokonanie płatności w Bitcoinach, za pośrednictwem jednej ze stron zarejestrowanych w Chinach. Po ataku strona internetowa brokera została wyłączona. Obecnie znajduje się na niej oświadczenie firmy dotyczące ataku.

Travelex prowadzi działalność w ponad 30 krajach i posiada 1200 oddziałów. Większość z nich została zmuszona do powrotu do dawnych metod i ręcznego prowadzenia spraw klientów. W komunikacie opublikowanym na swej stronie internetowej Travelex informuje, że udało się zatrzymać wirusa, jednak pełna skala wyrządzonych szkód jeszcze nie jest znana. Trudno powiedzieć również, czy przy okazji ataku doszło do wycieku danych klientów. Dotychczas udało się przywrócić działanie niektórych systemów wewnętrznych i firma pracuje nad tym, by wznowić pełną funkcjonalność strony internetowej.

Wirusy, ransomware i hakerzy
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.