Hakerzy zaatakowali około 8000 portfeli Solana i ukradli miliony | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy zaatakowali około 8000 portfeli Solana i ukradli miliony

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
ronin hack

Niezidentyfikowane osoby uzyskały dostęp do środków posiadaczy portfeli opartych na Solanie, kradnąc miliony dolarów.


Początkowo audytor blockchain OtterSec poinformował o opróżnieniu ponad 5 tysięcy portfeli w ciągu kilku godzin. Transakcje były podpisane przez właścicieli, co zdaniem badacza sugerowało, że doszło do naruszenia klucza prywatnego.

PeckShield z kolei szacuje straty na 8 mln dolarów.

Według niektórych raportów, najbardziej ucierpiały portfele, które były nieaktywne od ponad sześciu miesięcy.

Zaatakowane zostały portfele Trust Wallet, Phantom i Slope. Solana namawiała użytkowników do przekazywania środków na urządzenia sprzętowe. Szef Binance Changpeng Zhao również radził, aby wysyłać aktywa do zimnych portfeli lub scentralizowanych giełd.

W chwili pisania tego tekstu powód włamania nie jest znany. Według wstępnych doniesień napastnicy wykorzystali lukę. Token SOL spadł o 4,6 procent na wieść o włamaniu.

ronin hackreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.