Niezidentyfikowane osoby uzyskały dostęp do środków posiadaczy portfeli opartych na Solanie, kradnąc miliony dolarów.
Początkowo audytor blockchain OtterSec poinformował o opróżnieniu ponad 5 tysięcy portfeli w ciągu kilku godzin. Transakcje były podpisane przez właścicieli, co zdaniem badacza sugerowało, że doszło do naruszenia klucza prywatnego.
PeckShield z kolei szacuje straty na 8 mln dolarów.
Według niektórych raportów, najbardziej ucierpiały portfele, które były nieaktywne od ponad sześciu miesięcy.
Zaatakowane zostały portfele Trust Wallet, Phantom i Slope. Solana namawiała użytkowników do przekazywania środków na urządzenia sprzętowe. Szef Binance Changpeng Zhao również radził, aby wysyłać aktywa do zimnych portfeli lub scentralizowanych giełd.
W chwili pisania tego tekstu powód włamania nie jest znany. Według wstępnych doniesień napastnicy wykorzystali lukę. Token SOL spadł o 4,6 procent na wieść o włamaniu.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
