Hakerzy zaatakowali giełdę Eterbase | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy zaatakowali giełdę Eterbase

Mariusz Przepiórka
giełda eterbase zhakowana

Kolejna giełda kryptowaltowa stała się celem ataku hakerów. Tym razem problemy dotknęły małą słowacką giełdę Eterbase, z której złodzieje wyprowadzili blisko 5,4 mln USD. Giełda poinformowała, że hakerzy zaatakowali portfele, w których przechowywano kryptowaluty BTC, ETH, XRP, Tezos, Algorand i TRON.

Eterbase to niewielka giełda z wolumenem transakcji osiągającym około 3 mln USD dziennie (wg danych Coin Gecko). Nenad Ristic odpowiadający za obsługę mediów społecznościowych giełdy przyznał, że hakerzy zaatakowali portfele, które są połączone z Internetem (hot wallet’y). W ataku nie naruszono żadnych danych osobowych. Wyprowadzone środki trafiły natomiast na różne giełdy kryptowalutowe.

Na swoim koncie w komunikatorze Telegram Eterbase poinformowała o naruszeniu prawa i zapewniła, że ściśle współpracuje z organami śledczymi. Giełda w swoim komunikacie jednocześnie zapewnia swoich klientów, że podjęła wszelkie niezbędne kroki, aby zapewnić, że ich depozyty nie ucierpią w wyniku przeprowadzonego ataku. Powołując się na dobro trwającego śledztwa, giełda nie przedstawi na razie bliższych szczegółów zdarzenia. Ponadto platforma zawiesiła wypłaty depozytów w EUR do 10 września i zapewniła, że będzie na bieżąco informować o rozwoju wypadków.

Giełdy nękane przez hakerów

Od początku działalności branży kryptowalutowej giełdy często są ofiarami ataków. Wśród największych dotychczasowych kradzieży można wymienić atak na giełdę Mt. Gox, podczas którego wyprowadzono około 450 mln USD, a także atak na giełdę Binance w roku 2019 (40 mln USD straty) i południowokoreańską giełdę Bithumb (13 mln USD straty). Do największego ataku doszło prawdopodobnie w 2016 roku, kiedy to hakerzy przejęli 1 mld USD z giełdy Bitfinex. Skradzione środki wciąż przemieszczają się między różnymi giełdami, ponieważ hakerzy w taki właśnie sposób próbują mylić tropy i wypłacać nielegalnie pozyskane fundusze. Możesz sprawdzić historię wszystkich ataków na giełdy na naszej liście włamów.

giełda eterbase zhakowana
reklama
reklama