Hakerzy zaatakowali giełdę Eterbase | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy zaatakowali giełdę Eterbase

Mariusz Przepiórka
giełda eterbase zhakowana

Kolejna giełda kryptowaltowa stała się celem ataku hakerów. Tym razem problemy dotknęły małą słowacką giełdę Eterbase, z której złodzieje wyprowadzili blisko 5,4 mln USD. Giełda poinformowała, że hakerzy zaatakowali portfele, w których przechowywano kryptowaluty BTC, ETH, XRP, Tezos, Algorand i TRON.

Eterbase to niewielka giełda z wolumenem transakcji osiągającym około 3 mln USD dziennie (wg danych Coin Gecko). Nenad Ristic odpowiadający za obsługę mediów społecznościowych giełdy przyznał, że hakerzy zaatakowali portfele, które są połączone z Internetem (hot wallet’y). W ataku nie naruszono żadnych danych osobowych. Wyprowadzone środki trafiły natomiast na różne giełdy kryptowalutowe.

Na swoim koncie w komunikatorze Telegram Eterbase poinformowała o naruszeniu prawa i zapewniła, że ściśle współpracuje z organami śledczymi. Giełda w swoim komunikacie jednocześnie zapewnia swoich klientów, że podjęła wszelkie niezbędne kroki, aby zapewnić, że ich depozyty nie ucierpią w wyniku przeprowadzonego ataku. Powołując się na dobro trwającego śledztwa, giełda nie przedstawi na razie bliższych szczegółów zdarzenia. Ponadto platforma zawiesiła wypłaty depozytów w EUR do 10 września i zapewniła, że będzie na bieżąco informować o rozwoju wypadków.

Giełdy nękane przez hakerów

Od początku działalności branży kryptowalutowej giełdy często są ofiarami ataków. Wśród największych dotychczasowych kradzieży można wymienić atak na giełdę Mt. Gox, podczas którego wyprowadzono około 450 mln USD, a także atak na giełdę Binance w roku 2019 (40 mln USD straty) i południowokoreańską giełdę Bithumb (13 mln USD straty). Do największego ataku doszło prawdopodobnie w 2016 roku, kiedy to hakerzy przejęli 1 mld USD z giełdy Bitfinex. Skradzione środki wciąż przemieszczają się między różnymi giełdami, ponieważ hakerzy w taki właśnie sposób próbują mylić tropy i wypłacać nielegalnie pozyskane fundusze. Możesz sprawdzić historię wszystkich ataków na giełdy na naszej liście włamów.

giełda eterbase zhakowanareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.