Hakerzy włamali się na Twittera współzałożyciela OnePlus, aby promować SCAM | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy włamali się na Twittera współzałożyciela OnePlus, aby promować SCAM

Maciej Żerelik
twitter włamanie

Hakerzy włamali się na twitterowe konto współzałożyciela OnePlus – Carla Pei. Włamanie przeprowadzono za pomocą zewnętrznej aplikacji IFTTT. Następnie napastnicy opublikowali tweeta promującego „nowe ICO”, które tak naprawdę nie istniało.

Konto na Twitterze należące do współzałożyciela firmy OnePlus – Carla Pei padło dziś ofiarą hakerów. Napastnicy wykorzystali niedawną premierę startupu Carla Pei, aby stworzyć pozory, że prowadzi on crowdfunding za pomocą kryptowalut. Mniej niż dwa tygodnie temu Carl Pei ogłosił swoje nowe przedsięwzięcie – firmę zajmującą się elektroniką konsumencką o nazwie Nothing. Przedstawił również koncepcję pierwszego produktu Nothing, którym są bezprzewodowe słuchawki Ear 1. Ich premiera ma mieć miejsce w czerwcu.

W środę hakerzy za pośrednictwem IFTTT napisali wiadomość do 337 200 obserwujących Peia. Zachęcali ich do wysłania ETH w zamian za nowy token o nazwie NothingCoin. Token ten miał rzekomo bazować na Ethereum i być wyceniany na 0,0002 USD. Tak naprawdę jednak nie istniej żaden NothingCoin. Pei w ciągu kilku minut usunął oryginalny tweet i zamieścił kolejny wpis wyjaśniający sytuację.

Incydent przypomina hack Twittera z lipca 2020 r. Oszuści w podobny sposób opublikowali wtedy scamowe tweety na profilach znanych osób. Wśród nich znalazły się znane osobistości takie jak: Barack Obama, Jeff Bezos, Kanye West, Elon Musk i wielu innych. Hakerzy nakłaniali ludzi do wysyłania Bitcoinów, obiecując im podwójny zwrot. W ten sposób udało im się wyłudzić ponad 100 000 dolarów.

Ten konkretny przypadek również wykazuje podobieństwa do ery ICO z 2017 roku. W tamtym czasie wiele projektów zebrało ETH warte miliardy dolarów i znikło.

twitter włamaniereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.