Hakerzy włamali się na Twittera Kevina O'Leary'ego w celu wyłudzenia | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy włamali się na Twittera Kevina O’Leary’ego w celu wyłudzenia

Redakcja
Ponad 25 mln USD straty na rzecz grupy botów Ethereum MEV w ataku

Napastnicy promowali fałszywy krypto giveaway poprzez zhakowane konto na Twitterze należące do inwestora i gwiazdy Shark Tank, Kevina O’Leary.


Hakerzy twierdzili w imieniu celebryty, że w ostatnich latach zarobił on “dużo pieniędzy” na kryptowalutach i postanowił oddać 5000 BTC i 15 000 ETH.

Oszuści informowali też, że inwestor zapowiedział wydarzenie dzień wcześniej w CNBC, a jego konto nie zostało zhakowane. Fałszywe posty zostały usunięte kilka godzin później.

evin hack

Promowany przez oszustów link do uzyskania darmowej kryptowaluty prowadził do ich strony internetowej. Oszuści przedstawili ją jako oficjalną stronę O’Leary’ego poświęconą cyfrowym aktywom.

Drugi raz ta sama strona

Napastnicy prawdopodobnie ponownie wykorzystali zmodyfikowaną stronę internetową, utworzoną wcześniej na potrzeby podobnego oszustwa wykorzystującego wizerunek Elona Muska. Strona ma logo Tesli na górze, a nazwa firmy pojawia się w adresie URL. W komentarzach na stronie pojawiają się podziękowania dla Muska za przekazanie pewnej kwoty w BTC.

Odpowiadając na pytania użytkowników dotyczące włamania, O’Leary zaznaczył, że zespół Twittera naprawił problem w 3 godziny i 9 minut.

Imponujące, biorąc pod uwagę święta. O moich wyznawcach myślę jak o rodzinie. Nie we wszystkim się zgadzamy, ale nikt nie pieprzy się z moją rodziną!

Przypomnijmy, że w grudniu nieznana osoba wystawiła na sprzedaż bazę danych 400 milionów użytkowników Twittera, w tym dane kontaktowe O’Leary’ego.

Ponad 25 mln USD straty na rzecz grupy botów Ethereum MEV w atakureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.