Hakerzy włamali się na stronę rosyjskiego Ministerstwa Budownictwa i zażądali 0,5 BTC | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy włamali się na stronę rosyjskiego Ministerstwa Budownictwa i zażądali 0,5 BTC

Zerelik Maciej

W nocy 5 czerwca strona internetowa rosyjskiego Ministerstwa Budownictwa padła ofiarą cyberataku. Hakerzy z grupy DumpForums zażądali okupu w wysokości 0,5 BTC wypłaconego do 7 czerwca, w przeciwnym razie zagrozili upublicznieniem danych osobowych użytkowników.


hack ministerstwo budownictwa w rosji

Wkrótce na stronie pojawił się komunikat informujący, że trwają prace techniczne. W chwili pisania tego tekstu strona ministerstwa działa z przerwami.

Samo Ministerstwo Budownictwa zapewniło, że dane osobowe użytkowników strony są bezpieczne.

Przypominamy, że po inwazji Rosji na Ukrainę, hakerzy z grupy Anonymous wypowiedzieli Rosji wojnę cybernetyczną. Zaatakowali Sberbank, Rosyjski Bank Centralny, rosyjskie serwisy streamingowe Wink i ivi, QIWI oraz inne agencje i firmy.

Serwery Discord BAYC zhackowane

Z kolei w sobotę hakerzy włamali się na serwery Discord projektu Bored Ape Yacht Club (BAYC). Następnie umieścili w kanałach komunikacyjnych linki phishingowe. Posiadaczom NFT skradziono cyfrowe aktywa o wartości 200 ETH (~359 000 USD).

Dokładniej naruszone zostało konto Borisa Wagnera, menedżera społeczności BAYC. To właśnie ono umożliwiło przeprowadzenie ataku phishingowego. Wagner jest założycielem Spoiled Banana Society (SBS), grupy holdingowej BAYC, która tworzy ligę fantasy football.

Napastnicy umieszczali również w jego imieniu złośliwe linki w kanałach komunikacyjnych SBS.

reklama
reklama