Hakerzy włamali się na stronę rosyjskiego Ministerstwa Budownictwa i zażądali 0,5 BTC | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy włamali się na stronę rosyjskiego Ministerstwa Budownictwa i zażądali 0,5 BTC

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
rosja hack

W nocy 5 czerwca strona internetowa rosyjskiego Ministerstwa Budownictwa padła ofiarą cyberataku. Hakerzy z grupy DumpForums zażądali okupu w wysokości 0,5 BTC wypłaconego do 7 czerwca, w przeciwnym razie zagrozili upublicznieniem danych osobowych użytkowników.


hack ministerstwo budownictwa w rosji

Wkrótce na stronie pojawił się komunikat informujący, że trwają prace techniczne. W chwili pisania tego tekstu strona ministerstwa działa z przerwami.

Samo Ministerstwo Budownictwa zapewniło, że dane osobowe użytkowników strony są bezpieczne.

Przypominamy, że po inwazji Rosji na Ukrainę, hakerzy z grupy Anonymous wypowiedzieli Rosji wojnę cybernetyczną. Zaatakowali Sberbank, Rosyjski Bank Centralny, rosyjskie serwisy streamingowe Wink i ivi, QIWI oraz inne agencje i firmy.

Serwery Discord BAYC zhackowane

Z kolei w sobotę hakerzy włamali się na serwery Discord projektu Bored Ape Yacht Club (BAYC). Następnie umieścili w kanałach komunikacyjnych linki phishingowe. Posiadaczom NFT skradziono cyfrowe aktywa o wartości 200 ETH (~359 000 USD).

Dokładniej naruszone zostało konto Borisa Wagnera, menedżera społeczności BAYC. To właśnie ono umożliwiło przeprowadzenie ataku phishingowego. Wagner jest założycielem Spoiled Banana Society (SBS), grupy holdingowej BAYC, która tworzy ligę fantasy football.

Napastnicy umieszczali również w jego imieniu złośliwe linki w kanałach komunikacyjnych SBS.

rosja hackreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.