Hakerzy włamali się na serwery Discord Bored Ape Yacht Club | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy włamali się na serwery Discord Bored Ape Yacht Club

Maciej Żerelik
bored ape yacht club bayc'

W sobotę hakerzy włamali się na serwery Discord projektu Bored Ape Yacht Club (BAYC) i umieścili w kanałach komunikacyjnych linki phishingowe. Posiadaczom NFT skradziono cyfrowe aktywa o wartości 200 ETH (~359 000 USD).


O incydencie tym jako pierwszy poinformował analityk znany pod pseudonimem OKHotShot. Zwrócił on uwagę na fakt, że naruszone zostało konto Borisa Wagnera, menedżera społeczności BAYC. To właśnie ono umożliwiło przeprowadzenie ataku phishingowego.

Wagner jest założycielem Spoiled Banana Society (SBS), grupy holdingowej BAYC, która tworzy ligę fantasy football. Napastnicy umieszczali również w jego imieniu złośliwe linki w kanałach komunikacyjnych SBS.

Nie jest to pierwszy przypadek kradzieży aktywów posiadaczy NFT od BAYC przez hakerów za pośrednictwem linków phishingowych w oficjalnych kanałach komunikacji. W kwietniu napastnicy uzyskali dostęp do konta projektu na Instagramie – użytkownikom skradziono wówczas 765,3 ETH i 91 NFT.  

bored ape yacht club bayc'reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.