Hakerzy twierdzą, że przejęli dane miliarda obywateli Chin. Cena: 10 BTC | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy twierdzą, że przejęli dane miliarda obywateli Chin. Cena: 10 BTC

Mariusz Przepiórka
Chiny zamknęły 13 000 kont promujących kryptowaluty w mediach społecznościowych

Niezidentyfikowane osoby wystawiły na sprzedaż bazę danych, zawierającą rzekomo informacje o miliardzie chińskich obywateli. Hakerzy domagają się za nią 10 BTC (ok. 190 tys. USD).


O próbie sprzedaży poinformowano na Breach Forums. Sprzedawca twierdzi, że informacje zostały uzyskane dzięki wyciekowi danych z szanghajskiej policji. Baza danych zawiera nazwiska, adresy, miejsca urodzenia, dokumenty, numery telefonów obywateli ChRL oraz akta spraw policyjnych. Platforma Breach Forums zablokowała wiadomość o sprzedaży.

Kilku użytkowników potwierdziło, że zamieszczone dane są aktualne. Jeśli wyciek zostanie w pełni potwierdzony, byłby jednym z największych w historii kraju.

Binance sprawdza informacje o wycieku

Changpeng Zhao, szef giełdy Binance, powiedział, że firma zlokalizowała w darknecie sprzedaż danych dotyczących miliarda mieszkańców „jednego z azjatyckich krajów”. Zasugerował, że incydent był spowodowany błędem we wdrożeniu Elastic Search przez jedną z agencji rządowych. Zhao dodał, że Binance podejmuje intensywne działania w celu ustalenia użytkowników potencjalnie dotkniętych wyciekiem danych.

Serwis Bloomberg cytuje ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, którzy twierdzą, że hakerzy mogli uzyskać dostęp do danych policji w Szanghaju za pośrednictwem „partnera zewnętrznego w zakresie infrastruktury chmury”.

Wcześniej nieznani hakerzy włamali się do baz danych policji Regionu Autonomicznego Sinciang-Ujgur w Chinach i uzyskali dostęp do tysięcy zdjęć represjonowanych Ujgurów. Zarzuca się, że w obozach reedukacyjnych w prowincji Sinciang przebywa około miliona więźniów aresztowanych bez procesu, głównie Ujgurów.

Chiny zamknęły 13 000 kont promujących kryptowaluty w mediach społecznościowych
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.