Hakerzy przenoszą ETH skradzione z giełdy Upbit | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy przenoszą ETH skradzione z giełdy Upbit

Michał Misiura
hackerzy wykorzystywali youtube do cryptojackingu

Portal Whale Alert poinformował dziś rano o dwóch transferach z portfela, na który trafiło ethereum skradzione z giełdy Upbit. Przed 8 wyprowadzono 11 000 ETH, warte ponad 1,6 mln USD. 

Po pierwszych dwóch transferach odnotowano kolejne. Hakerzy wyprowadzali ethereum partiami po 10 000 każda. Obecnie (15:00) na portfelu, w którym znajdowały się coiny skradzione giełdzie Upbit, zostało 0.06 ETH, warte 9 dolarów – zobacz balans.

Do włamu na giełdę Upbit doszło 27 listopada o godzinie 4:00 UTC. Nieznani sprawcy zaatakowali gorący portfel i ukradli 342 000 ETH, warte 49 mln dolarów. Największe giełdy kryptowalut zadeklarowały, że zamrożą skradzione coiny, jeśli te tylko trafią na ich rachunki.

hackerzy wykorzystywali youtube do cryptojackingureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.