Hakerzy przenoszą ETH skradzione z giełdy Upbit | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy przenoszą ETH skradzione z giełdy Upbit

Redaktor: Albert Czajkowski
hacker

Portal Whale Alert poinformował dziś rano o dwóch transferach z portfela, na który trafiło ethereum skradzione z giełdy Upbit. Przed 8 wyprowadzono 11 000 ETH, warte ponad 1,6 mln USD. 

Po pierwszych dwóch transferach odnotowano kolejne. Hakerzy wyprowadzali ethereum partiami po 10 000 każda. Obecnie (15:00) na portfelu, w którym znajdowały się coiny skradzione giełdzie Upbit, zostało 0.06 ETH, warte 9 dolarów – zobacz balans.

Do włamu na giełdę Upbit doszło 27 listopada o godzinie 4:00 UTC. Nieznani sprawcy zaatakowali gorący portfel i ukradli 342 000 ETH, warte 49 mln dolarów. Największe giełdy kryptowalut zadeklarowały, że zamrożą skradzione coiny, jeśli te tylko trafią na ich rachunki.

hackerreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.