Hakerzy przejęli konto Robinhooda na Twitterze i promowali swój token | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy przejęli konto Robinhooda na Twitterze i promowali swój token

Redaktor: Michał Misiura
ostrzeżenie przed scamem na linkedin

Nieznany haker lub grupa hakerów zaatakowała twitterowe konto platformy handlowej Robinhood. Po przejęciu zostało ono wykorzystane do promowania „nowego” tokena i zachęcania obserwujących do jego zakupu.


O sprawie informowało wielu użytkowników Twittera. Wskazywali, że oficjalny profil platformy Robinhood zamieścił wpis, w którym zachęcał 1,1 mln osób, które obserwują to konto, do zakupu tokena „RBH” za jedyne 0,0005 USD. Zakupu można było dokonać na zdecentralizowanej giełdzie PancakeSwap.

Conor Grogan, szef operacji biznesowych produktu w Coinbase, poinformował, że przed usunięciem tweeta co najmniej 10 osób zakupiło fałszywy token za kwotę wynoszącą około 1000 USD.

Token promowany przez hakerów został stworzony w oparciu o Binance Smart Chain (BSC), dlatego do sprawy odniósł się Changpeng Zhao, dyrektor generalny Binance. Poinformował on, że zespół ds. bezpieczeństwa giełdy zablokował konto wskazane w tweecie i prowadzone jest dalsze postępowanie wyjaśniające. Rzecznik platformy Robinhood wskazał, że informacja o fałszywym tokenie ukazała się również na profilach platformy w serwisach Instagram i Facebook.

Changpeng Zhao w swym wpisie zwrócił uwagę, aby przy takich propozycjach i ofertach zawsze kierować się zdrowym rozsądkiem. Za każdym razem warto sprawdzić, czy oferta jest rzeczywista, nawet jeśli konto sprawia wrażenie prawdziwego.

Ataki na Twitterze nie są nowością

Aplikacja platformy Robinhood ułatwia sprzedaż wielu kryptowalut, jednak firma nie emituje własnego tokena związanego z platformą, na co wskazywał tweet promujący RBH. Inwestorzy mogą inwestować w Robinhooda poprzez akcje notowane na giełdzie Nasdaq.

Oszustwa na Twitterze nie są nowością. Konta są zazwyczaj przejmowane przez sim jacking lub ataki phishingowe. Jednym z mniej znanych sposobów jest wykorzystanie „trybu Boga”. W środę The Washington Post poinformował, że były pracownik Twittera zdradził, że ma “tryb Boga”, który pozwala pracownikom Twittera uzyskać dostęp do każdego konta na Twitterze. Hakerzy uzyskujący dostęp do tej funkcji mogą podszyć się pod dowolne konto.

ostrzeżenie przed scamem na linkedinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.