Hakerzy okradli dewelopera Bitcoin Core

Hakerzy okradli dewelopera Bitcoin Core

Anna Sutowicz
Ponad 25 mln USD straty na rzecz grupy botów Ethereum MEV w ataku

Jeden z głównych deweloperów Bitcoin Core, Luke Dashjr, padł ofiarą ataku hakerskiego. Napisał na Twitterze, że „zasadniczo” stracił wszystkie swoje bitcoiny.


Luke Dashjr, główny programista bitcoina  (BTC) w tweecie z 1 stycznia stwierdził, że jego klucz PGP został naruszony i stracił wszystkie posiadane BTC. Zapewnia, że nie ma pojęcia, w jaki sposób do tego doszło. Po odkryciu kradzieży Dashjr skontaktował się z FBI. Niektórzy internauci wskazali na możliwy związek ataku z wcześniejszym tweetem Dashjr z 17 listopada, w którym napisał, że jego serwer został naruszony przez “nowe złośliwe oprogramowanie/backdoory w systemie.”

Luke Dashjr stracił swoje bitcoiny

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, znany w przestrzeni kryptograficznej jako CZ, skontaktował się z deweloperem BTC w komentarzach:

Przykro mi, że tak wiele straciłeś. Poinformowałem nasz zespół bezpieczeństwa, aby monitorował. Jeśli pojawi się na naszej drodze, zamrozimy go. Jeśli jest coś jeszcze, w czym możemy pomóc, proszę dać nam znać. Często się tym zajmujemy i mamy kontakty z organami ścigania na całym świecie – napisał CZ.

Dashjr zwrócił się do mediów społecznościowych z prośbą o pomoc w odzyskaniu utraconych bitcoinów.

Ponad 25 mln USD straty na rzecz grupy botów Ethereum MEV w atakureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.