Hakerzy mogli stracić 4000 USD w ataku 51% na Vertcoin | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy mogli stracić 4000 USD w ataku 51% na Vertcoin

Mariusz Przepiórka
vertcoin altcoin Kryptowaluty

Nieznani hakerzy podjęli próbę ataku 51% na Vertcoin (VTC), ale w efekcie sami ponieśli straty finansowe. Jak poinformował James Lovejoy z Vertcoin, ataku dokonano na giełdzie kryptowalutowej Bittrex, a jego celem była próba manipulacji blockchainem kryptowaluty.

W grudniu ubiegłego roku Vertcoin był już obiektem ataku, w efekcie którego hakerzy przejęli środki o wartości około 100 tys. USD. Tym razem jednak atak nie był skuteczny. Zdaniem Lovejoya przygotowanie ataku mogło kosztować hakerów od 0,5 do 1 BTC. W efekcie zakończył się on dla nich stratą netto w wysokości między 0,06 BTC (440 USD) do 0,56 BTC (4100 USD). Biorąc pod uwagę taki efekt ataku, jego motywy pozostają w tym momencie nieznane.

Giełda Bittrex to główne miejsce wymiany VTC. Po ujawnieniu podejrzanej aktywności Lovejoy poprosił giełdę o wstrzymanie obrotu VTC, co w znacznym stopniu ograniczyło skutki ataku. Niewykluczone, że celem ataku była giełda Bittrex, jednak dezaktywacja portfeli kryptowalutowych zapobiegła znaczącym stratom finansowym.

vertcoin altcoin
reklama
reklama