Hakerzy mogli stracić 4000 USD w ataku 51% na Vertcoin | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy mogli stracić 4000 USD w ataku 51% na Vertcoin

Mariusz Przepiórka
vertcoin altcoin Kryptowaluty

Nieznani hakerzy podjęli próbę ataku 51% na Vertcoin (VTC), ale w efekcie sami ponieśli straty finansowe. Jak poinformował James Lovejoy z Vertcoin, ataku dokonano na giełdzie kryptowalutowej Bittrex, a jego celem była próba manipulacji blockchainem kryptowaluty.

W grudniu ubiegłego roku Vertcoin był już obiektem ataku, w efekcie którego hakerzy przejęli środki o wartości około 100 tys. USD. Tym razem jednak atak nie był skuteczny. Zdaniem Lovejoya przygotowanie ataku mogło kosztować hakerów od 0,5 do 1 BTC. W efekcie zakończył się on dla nich stratą netto w wysokości między 0,06 BTC (440 USD) do 0,56 BTC (4100 USD). Biorąc pod uwagę taki efekt ataku, jego motywy pozostają w tym momencie nieznane.

Giełda Bittrex to główne miejsce wymiany VTC. Po ujawnieniu podejrzanej aktywności Lovejoy poprosił giełdę o wstrzymanie obrotu VTC, co w znacznym stopniu ograniczyło skutki ataku. Niewykluczone, że celem ataku była giełda Bittrex, jednak dezaktywacja portfeli kryptowalutowych zapobiegła znaczącym stratom finansowym.

vertcoin altcoin
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.