Hakerzy kopali bitcoiny na lotnisku | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy kopali bitcoiny na lotnisku

Michał Misiura
mining kryptowalut - kopanie kryptowalut

Hakerzy włamali się do systemu komputerowego międzynarodowego lotniska w Europie. Zainfekowany sprzęt wykorzystywali do kopania bitcoinów. 

O odkryciu poinformowała na swoim blogu, firma Cyberbit, której oprogramowanie pomogło wykryć nieprawidłowości w funkcjonowaniu systemu. Nie podano jednak nazwy lotniska, z którego ktoś urządził sobie kopalnię. Według Cyberbit, bitcoiny wydobywało większość sprzętów podłączonych do sieci portu lotniczego.

Hakerzy przedarli się niezauważeni przez systemy bezpieczeństwa. Standardowe oprogramowanie antywirusowe nie zdało egzaminu. Technologia Cyberbit Endpoint Detection and Response (EDR) analizuje wydajność systemu i działania użytkowników szukając nieprawidłowości. Dzięki niej wykryto nieautoryzowane procesy i przywrócono wydajność systemu. Można zadawać sobie pytanie, co znajduje się w komputerach wielu innych lotnisk.

mining kryptowalut - kopanie kryptowalut
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.