Haker wykradł dane użytkowników platformy CryptoTrader.Tax | Wiadomości | CrypS.

Haker wykradł dane użytkowników platformy CryptoTrader.Tax

Redakcja
creepy hacker - mask - blue face

CryptoTrader.Tax, cyfrowa platforma służąca do składania deklaracji podatkowych za cyfrowe aktywa, została zaatakowana przez hakerów. Włamywaczom udało się ukraść ponad 1000 danych o klientach.

Jak donosi Coindesk, haker uzyskał dostęp do konta w centrum wsparcia technicznego pracownika działu marketingu i obsługi klienta platformy. W ten sposób zdobył dostęp do informacji o klientach, w tym imiona i nazwiska, adresy e-mail, profile procesora płatności i wiadomości zawierające szczegóły dotyczące dochodów.

Oszust próbuje teraz sprzedać te informacje w dark necie, w którym umieścił kilka screenshotów przedstawiających skradzione dane.

Platforma nie opublikowała oficjalniej informacji

CryptoTrader.Tax jest obsługiwany przez Coin Ledger Inc. i oferuje zautomatyzowane usługi podatkowe od walut cyfrowych, na 36 giełdach kryptowalutowych. Popularność zdobyła kiedy IRS zaczął coraz częściej doskwierać kryptowalutowym podatnikom.

Współzałożyciel platformy, David Kemmerer, również potwierdził naruszenie danych. Według niego, włamanie miało miejsce w dniu 7 kwietnia. Dzięki dostępowi do konta obsługi klienta, sprawca pobrał plik zawierający 13 000 wierszy informacji, w tym 1082 adresów e-mail.

Naruszone dane obejmują również komunikację marketingową, numery polecających, przychody prowizyjne oraz przychody od partnerów CryptoTrader.Tax.

Kemmerer podkreślił również, że po przeprowadzeniu dochodzenia, zespół ds. bezpieczeństwa platformy stwierdził, że żadne z haseł do kont klientów platformy nie zostało naruszone. Powiedział również, że wszyscy zainteresowani klienci zostali poinformowani o tym zdarzeniu i poproszeni o podjęcie działań, aby poprawić bezpieczeństwo kont i zapobiec dalszym nadużyciom.

Na początku tego roku, miał miejsce podobny incydent. Tym razem dotyczył on klientów popularnej platformy pożyczek Bitcoin Blockfi, jednak poufne informacje, w tym hasła, pozostały bezpieczne. Ponadto, żaden z depozytów klientów nie został naruszony.

creepy hacker - mask - blue facereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.