Haker, który wyprał 4 mld USD, ekstradowany do Francji | Wiadomości | CrypS.

Haker, który wyprał 4 mld USD, ekstradowany do Francji

Mariusz Przepiórka
deweloper ethereum wyjdzie za kaucją

Władze Grecji zdecydowały się wykonać wyrok sądu wydany w ubiegłym roku i dokonają ekstradycji Aleksandra Winnika do Francji. Rosyjski haker oskarżany jest o wypranie 4 mld USD poprzez platformę BTC-e. Zdaniem władz USA Winnik był mózgiem ataku na giełdę Mt.Gox. 

O zamiarze przeprowadzenia ekstradycji z ubolewaniem poinformowali przedstawiciele rosyjskiej ambasady w Grecji. Ich zdaniem wyrok nie jest sprawiedliwy i narusza podstawowe zasady międzynarodowego prawa. Decyzja Grecji wydaje się jednak kończyć prawną wojnę, w ramach której greckie sądy rozpatrywały również wniosek o ekstradycję do USA.

Winnik został zatrzymany nieopodal Salonik na podstawie amerykańskiego nakazu aresztowania. Władze USA stawiają mu kilka zarzutów oszustwa oraz prania pieniędzy skradzionych z giełdy MtGox. Francuzi z kolei zarzucają Rosjaninowi, że jako operator BTC-e wyprał ponad 130 mln EUR. Środki miały pochodzić z przestępczej działalności hakerów i handlu narkotykami.

deweloper ethereum wyjdzie za kaucją
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.