Guggenheim Partners: bitcoin może spaść nawet do 10 000 USD | Wiadomości | CrypS.

Guggenheim Partners: bitcoin może spaść nawet do 10 000 USD

Konrad Juszczyk
Guggenheim Partners ostrzega, że Bitcoin może spaść o 50% w najbliższym czasie

Scott Minerd, czyli dyrektor inwestycyjny w Guggenheim Partners, powiedział w wywiadzie dla CNBC, że cena cyfrowego złota może spaść nawet do 10 000 dolarów.

Koreka BTC według Guggenheim Partners

Podczas piątkowego wywiadu CNBC Scott Minerd wyraził swój sceptycyzm wobec krótkoterminowych wyników cenowych bitcoina (BTC). Według dyrektora ds. inwestycji (CIO) w Guggenheim Partners Global, nie ma powodu, aby posiadać BTC na dzisiejszym rynku kryptowalut. W swojej rozmowie z Brianem Sullivanem z CNBC powiedział:

Jeśli spojrzysz na historię kryptowalut i ocenisz obecną sytuację, naprawdę uważam, że to upadek. A upadek oznacza zejście o 70% do 80%, co, powiedzmy, wynosi od 10 000 do 15 000 USD […] Ujmijmy to w ten sposób, nie spieszyłbym się z zakupem Bitcoina, i nie widzę powodu, by go teraz posiadać. Jeśli masz być spekulantem, spekuluj, że spadnie niżej.

W grudniu 2020 roku Guggenheim Partners przewidział wzrost kursu bitcoina do 400 000 USD, w styczniu 2021 roku zaś firma potwierdziła prognozę, jednak wezwała do odebrania części zysków. W lutym Minerd prognozował za wzrostem ceny cyfrowego złota do 600 000 dolarów, a pod koniec kwietnia dyrektor inwestycyjny ostrzegł przed możliwą korektą do 20 000 dolarów. W maju firma powiedziała, że aktywa cyfrowe stoją w obliczu załamania rynku, a teraz przewidują spadki do nawet 10 000 USD.

Warto dodać, że Guggenheim stara się uzyskać większą ekspozycję na BTC. W czerwcu firma zarejestrowała nawet fundusz, który umożliwia ekspozycję na kryptowaluty. Zgodnie z dokumentem złożonym w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Minerd będzie odpowiedzialny za bieżące zarządzanie portfelem. Czy słowa firmy inwestycyjnej zarządzającej ponad 315 miliardami dolarów są poparte analizą, czy raczej własnymi interesami?

Guggenheim Partners ostrzega, że Bitcoin może spaść o 50% w najbliższym czasiereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.