Górnicy w Teksasie zawieszają wydobycie kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Górnicy w Teksasie zawieszają wydobycie kryptowalut

Mariusz Przepiórka
Teksas zezwala bankom stanowym na przechowywanie bitcoinów

Szereg firm wydobywających kryptowaluty w Teksasie już wyłączyło część lub wszystkie swoje operacje. To efekt nadchodzącej burzy śnieżnej, która prawdopodobnie będzie stanowiła duże wyzwanie dla sieci energetycznej. Załamanie pogody spodziewane jest już w tym tygodniu.

Górnicy, z których wielu niedawno przeniosło się do Teksasu, aby skorzystać z niskich kosztów energii w tym stanie, twierdzą, że zmniejszą zużycie energii, aby uniknąć awarii zasilania podobnej do tej, której Teksas doświadczył w 2021 roku. Tamta awaria pozostawiła około 4,5 miliona domów i firm bez prądu i doprowadziła do prawie 200 mld USD strat.

Firmy współpracują z dostawcą energii

Riot Blockchain, jedna z największych północnoamerykańskich firm wydobywczych, już zmniejszyła zużycie energii w obiekcie Whinstone w Rockdale o 98-99%. Trystine Payfer, dyrektor ds. komunikacji w Riot, zapowiedział, że „firma będzie kontynuować te działania w miarę potrzeb, dopóki nie będzie ekstremalnego obciążenia sieci ERCOT”.

Firma Compute North, która udostępnia górnikom swoje centra danych, podkreśliła, że równie uważnie śledzi doniesienia o nadchodzącej burzy. – Jesteśmy przygotowani do reagowania na bieżąco, aby ograniczyć nasze operacje w celu wspierania ERCOT, stabilności sieci i zapotrzebowania na energię – powiedział dyrektor ds. energii Compute North Peter Liska.

Aby mieć pewność, że nie będzie problemów z dostawami energii, Teksas wdrożył programy dostępne dla dużych odbiorców energii, takich jak górnicy kryptowalutowi. Mają one zachęcać do obniżenia zużycia energii w okresach szczytowego zapotrzebowania. Przykładowo w zamian za wsparcie ERCOT w stabilizacji sieci, Riot Blockchain ma dostęp do programów zarządzania obciążeniem i innych usług, w tym długoterminowych umów o stałej, niższej cenie energii.

Kłopoty górników w Kazachstanie

Problemy z dostępem do energii są również w Kazachstanie. Obsługująca sieci energetyczne spółka KEGOC wysłała do górników kryptowalutowych pismo, w którym poinformowała ich o przedłużeniu ograniczenia dostaw energii elektrycznej do 7 lutego. Firma wskazała, że przyczyną podjętych działań jest „napięta sytuacja w zakresie utrzymania zdolności produkcyjnych”.

Szef kazachskiego Krajowego Stowarzyszenia Branży Blockchain i Centrów Danych, Alan Dordżijew, powiedział, że przedstawiciele biznesu czekają na wyjaśnienie ze strony Ministerstwa Energii, aby poczynić dalsze plany dotyczące działalności w kraju.

Teksas zezwala bankom stanowym na przechowywanie bitcoinów
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.