Goldman Sachs szuka wiceprezesa do działu cyfrowych aktywów | Wiadomości | CrypS.

Goldman Sachs szuka wiceprezesa do działu cyfrowych aktywów

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
goldman sachs

Zgodnie z nową ofertą pracy, amerykański gigant bankowy Goldman Sachs szuka nowego wiceprezesa, który kierowałby jego działem cyfrowych aktywów. Nowy wiceprezes będzie również odgrywał kluczową rolę w blockchainowych inicjatywach.

Ogłoszenie pojawiło się zaledwie kilka tygodni po tym, jak Goldman Sachs powołał nowego szefa zespołu ds. cyfrowych aktywów i wyraził zainteresowanie stworzeniem własnego stablecoina.

Nowy wiceprezes będzie pomagać w określeniu i realizacji blockchainowych działań w całej firmie

Nowy wiceprezes Goldman Sachs będzie odgrywać kluczową rolę w definiowaniu i realizacji “technologii DLT i blockchain w całej firmie, w tym wszelkich potencjalnych inicjatyw w przestrzeni kryptowalut”. Zgodnie z ogłoszeniem nowojorski bank inwestycyjny powierzy również wiceprezesowi zadanie określenia w jakich sektorach można wykorzystać najnowszą technologię.

Mianowany wiceprezes będzie współpracował z Matthewem McDermottem, globalnym szefem ds. aktywów cyfrowych banku. McDermott objął swoje stanowisko na początku tego miesiąca, kiedy to bank zupełnie zmienił swoje stanowisko wobec branży.

Goldman Sachs chce stworzyć stablecoina

Wcześniej, Goldman Sachs, zdeprecjonował cyfrowe waluty, twierdząc, że “kryptowaluty, w tym Bitcoin, nie są klasą aktywów”. Bank stwierdził, że cyfrowe waluty ułatwiają przestępczość, są zbyt niestabilne, a platformy handlowe są zbyt podatne na włamania.

Zaledwie kilka miesięcy później, amerykański bank wyznaczył McDermotta jako szefa działu aktywów cyfrowych. W wywiadzie dla CNBC, McDermott ujawnił, że bank idąc w ślady JPMorgan rozważa uruchomienie własnego stabilcoina. Dodał także, że oba banki w najbliższej przyszłości, mogą nawet współpracować nad jednym projektem.

goldman sachsreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.