Główny ekonomista MFW twierdzi, że nie należy zakazywać kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Główny ekonomista MFW twierdzi, że nie należy zakazywać kryptowalut

Redakcja
mfw regulacje

Gita Gopinath – główny ekonomista Międzynarodowego Funduszu Walutowego – powiedziała niedawno, że gospodarki rozwijające się powinny powstrzymać się od zakazywania kryptowalut. Zamiast tego nazwała globalną regulację branży “potrzebą czasu”.

Gopinath nakreśliła trudności regulacyjne wokół kryptowalut podczas wydarzenia zorganizowanego przez National Council of Applied Economic Research (NCAER) w środę. Powiedziała, że globalna polityka dotycząca kryptowalut jest pilną potrzebą, aby stawić czoła wyzwaniom, jakie technologia ta stwarza dla rynków wschodzących.

Co więcej, według niej zakazanie ich jest po prostu niepraktyczne, biorąc pod uwagę globalną obecność, jaką posiadają giełdy.

Regulowanie aktywów i walut kryptowalutowych jest niezbędne, szczególnie dla gospodarek wschodzących i rozwijających się, ponieważ zakazanie ich może nie działać. Giełdy kryptowalutowe znajdują się za granicą, co ułatwia osobie fizycznej handel nimi pomimo zakazu.

Gopinath położyła nacisk na stworzenie “globalnej” polityki wokół kryptowalut. Transakcje transgraniczne sprawiają bowiem, że regulacje pojedynczego kraju są zbyt słabe. Mogą one być wykorzystywane do unikania “kontroli kursów walutowych, kontroli kapitału i środków przepływu kapitału”.

Michael Saylor podkreślił tę właściwość jako niezwykle pomocną z perspektywy biznesowej. W przeciwieństwie do nieruchomości, Bitcoin może być przenoszony przez granice z “prędkością światła”.

Christine Lagarde – Prezes Europejskiego Banku Centralnego – również naciskała na globalną regulację kryptowalut, aby zwalczać ich zdecentralizowane możliwości “prania pieniędzy”.

Poza Indiami i Chinami, większość innych jurysdykcji wykluczyła wprowadzenie zakazu obrotu kryptowalutami, zamiast tego przyjmując podejście regulacyjne. Wielu amerykańskich urzędników postrzega zakaz Chin jako doskonałą okazję do przyjęcia branży. Należą do nich między innymi Ted Cruz, Hester Peirce i Pat Toomey.

mfw regulacjereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.