Glassnode: przygodni inwestorzy zniknęli z rynku - zostali tylko hodlerzy BTC | Wiadomości | CrypS.

Glassnode: przygodni inwestorzy zniknęli z rynku – zostali tylko hodlerzy BTC

Michał Misiura
btc

W raporcie Onchain z 4 lipca analitycy Glassnode donoszą, że czerwiec był jednym z najgorszych miesięcy w historii bitcoina. Cena kryptowaluty spadła w nim o 37,9%, a aktywność w sieci przypomina momenty najgłębszej bessy z 2018 i 2019 roku.


Po spadkach zeszłego miesiąca bitcoin zawisł w trendzie bocznym. Glassnode twierdzi, że doszło już do całkowitej kapitulacji wśród przygodnych inwestorów.

Sieć Bitcoin zbliża się do stanu, w którym prawie wszystkie podmioty spekulacyjne i turyści rynkowi zostali całkowicie wyczyszczeni ze środków – napisano w raporcie.

Aktywność wśród adresów sieci BTC spadła z ponad miliona dziennie (przy listopadowym ATH) do około 870 000 w ostatnim tygodniu. Oznacza to 244 000 aktywnych podmiotów dziennie. Glassnode stwierdza, że liczby te oscylują w okolicach „dolnego końca kanału niskiej aktywności” (Low Activity Channel), co jest typowe dla rynków w fazie głębokiej bessy.

Glassnode - obniżona aktywność w sieci BTC
Glassnode – niska aktywność w sieci BTC

Kupują najmniejsi i najwięksi

Pomimo zniknięcia z rynku „inwestorów-turystów”, Glassnode zwraca uwagę na wzrost sald krewetek, czyli hodlerów, na których adresach znajduje się mniej niż 1 bitcoin. Grupa ta odpowiada aktualnie za zakupy rzędu 60 500 BTC na miesiąc. To 0,32% całkowitej miesięcznej podaży bitcoina – najagresywniejszy poziom detalicznych inwestycji w historii – stwierdza raport.

Krewetki korzystające z spadku ceny bitcoina są już od pewnego czasu na rynku. Liczba nowych adresów w sieci BTC spadła bowiem do około 7000 podmiotów dziennie, co przypomina stan z bessy 2018-2019.

Według Glassnode swoje portfele zapełniają w tej chwili także największe wieloryby, czyli uczestnicy rynku posiadający powyżej 10 000 BTC. Inwestorzy mieszczący się w przedziale pomiędzy krewetkami, a 10 000 BTC pozostają neutralni.

Trend Accumulation Score - Glassnode
Trend Accumulation Score – Glassnode
btcreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.