Gigant kupuje Ethereum mimo miliardowych strat. „Bessa niebawem się skończy”

Tom Lee Ethereum
W tym poście:
Ethereum
-6.02%

Sytuacja na rynku kryptowalut w dalszym ciągu wygląda mizernie, ale inwestorzy instytucjonalni nie tracą wiary. Największy z inwestorów Ethereum –  Bitmine – ponownie zwiększa ekspozycję na tego altcoina i czyni to w tempie, które sugeruje, że firma jest przekonana o tym, że bessa dobiega końca.


  • Bitmine zaraportowała, że w ciągu ubiegłego tygodnia kupiło kolejne 65 tys. ETH i posiada obecnie już ponad 4,66 mln jednostek tej kryptowaluty.
  • Lider spółki – Tom Lee – twierdzi, że ether znajduje się już w końcowej fazie „mini-kryptozimy”.

Bitmine nie patrzy na straty i kontynuuje zakupy ETH

Dowodzona przez Toma Lee spółka Bitmine Immersion Technologies nie zwalnia tempa i po raz trzeci z rzędu zwiększa skalę zakupów etheru (ETH).

Z najnowszego raportu spółki dowiadujemy się, że w ostatnim tygodniu dokupiła 65 341 ETH, co przy obecnych cenach odpowiada wartości ok. 140 milionów dolarów.

Firma kontroluje już ponad 4,66 miliona sztuk ETH, co stanowi ok. 3,86% całej podaży w obiegu.

Całkowita wartość kontrolowanych przez Bitmine aktywów, obejmująca kryptowaluty i gotówkę, wynosi obecnie 11 miliardów dolarów.

„Mini-krypto zima” na finiszu?

Bitmine i wspomniany Tom Lee zdecydowanie należą do byków na rynku krypto.

Nie chodzi już tylko o odważne prognozy z ostatniego roku, gdy biznesmen rzucał niebotycznymi kwotami, jakie w niedługim czasie miałyby osiągnąć BTC i ETH.

Za agresywną strategią stoi konkretna teza rynkowa. Lee w opublikowanym komunikacie rzucił odważne stwierdzenie, że obecne korekty stanowią już tak naprawdę ostatni etap szerszego cyklu spadkowego.

Bitmine utrzymywała wysokie tempo zakupów ETH w każdym z ostatnich trzech tygodni, ponieważ naszym bazowym scenariuszem jest to, że ETH znajduje się w końcowej fazie „mini-kryptozimy”

– napisano w raporcie.

Co ciekawe, firma w dalszym ciągu zwiększa ekspozycję na cyfrowe aktywa pomimo ogromnych niezrealizowanych strat, które szacowane są nawet na ok. 7 miliardów dolarów.

To pokazuje, że spółka myśli długoterminowo i zakłada odbicie rynku w kolejnych miesiącach.

Gra o 5% podaży ETH

Ambicje Bitmine są znacznie większe niż obecny stan posiadania.

Firma celuje w zgromadzenie aż 5% całkowitej podaży Ethereum, co oznaczałoby około 6 milionów ETH.

Strategia ta przypomina podejście Michaela Saylora i jego spółki Strategy, która dominuje rynek bitcoinowych rezerw korporacyjnych.

Bitmine jest już dziś drugim największym publicznym krypto skarbcem na świecie.

Dodatkowym elementem tej układanki jest w tym przypadku staking.

Bitmine posiada ponad 3,14 miliona etherów, które są zablokowane, co generuje roczne przychody szacowane nawet na 272 miliony dolarów.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->