Gigant kupuje Ethereum mimo miliardowych strat. „Bessa niebawem się skończy”
Sytuacja na rynku kryptowalut w dalszym ciągu wygląda mizernie, ale inwestorzy instytucjonalni nie tracą wiary. Największy z inwestorów Ethereum – Bitmine – ponownie zwiększa ekspozycję na tego altcoina i czyni to w tempie, które sugeruje, że firma jest przekonana o tym, że bessa dobiega końca.
- Bitmine zaraportowała, że w ciągu ubiegłego tygodnia kupiło kolejne 65 tys. ETH i posiada obecnie już ponad 4,66 mln jednostek tej kryptowaluty.
- Lider spółki – Tom Lee – twierdzi, że ether znajduje się już w końcowej fazie „mini-kryptozimy”.
Bitmine nie patrzy na straty i kontynuuje zakupy ETH
Dowodzona przez Toma Lee spółka Bitmine Immersion Technologies nie zwalnia tempa i po raz trzeci z rzędu zwiększa skalę zakupów etheru (ETH).
Z najnowszego raportu spółki dowiadujemy się, że w ostatnim tygodniu dokupiła 65 341 ETH, co przy obecnych cenach odpowiada wartości ok. 140 milionów dolarów.
Firma kontroluje już ponad 4,66 miliona sztuk ETH, co stanowi ok. 3,86% całej podaży w obiegu.
Całkowita wartość kontrolowanych przez Bitmine aktywów, obejmująca kryptowaluty i gotówkę, wynosi obecnie 11 miliardów dolarów.
„Mini-krypto zima” na finiszu?
Bitmine i wspomniany Tom Lee zdecydowanie należą do byków na rynku krypto.
Nie chodzi już tylko o odważne prognozy z ostatniego roku, gdy biznesmen rzucał niebotycznymi kwotami, jakie w niedługim czasie miałyby osiągnąć BTC i ETH.
Za agresywną strategią stoi konkretna teza rynkowa. Lee w opublikowanym komunikacie rzucił odważne stwierdzenie, że obecne korekty stanowią już tak naprawdę ostatni etap szerszego cyklu spadkowego.
Bitmine utrzymywała wysokie tempo zakupów ETH w każdym z ostatnich trzech tygodni, ponieważ naszym bazowym scenariuszem jest to, że ETH znajduje się w końcowej fazie „mini-kryptozimy”
– napisano w raporcie.
Co ciekawe, firma w dalszym ciągu zwiększa ekspozycję na cyfrowe aktywa pomimo ogromnych niezrealizowanych strat, które szacowane są nawet na ok. 7 miliardów dolarów.
To pokazuje, że spółka myśli długoterminowo i zakłada odbicie rynku w kolejnych miesiącach.
Gra o 5% podaży ETH
Ambicje Bitmine są znacznie większe niż obecny stan posiadania.
Firma celuje w zgromadzenie aż 5% całkowitej podaży Ethereum, co oznaczałoby około 6 milionów ETH.
Strategia ta przypomina podejście Michaela Saylora i jego spółki Strategy, która dominuje rynek bitcoinowych rezerw korporacyjnych.
Bitmine jest już dziś drugim największym publicznym krypto skarbcem na świecie.
Dodatkowym elementem tej układanki jest w tym przypadku staking.
Bitmine posiada ponad 3,14 miliona etherów, które są zablokowane, co generuje roczne przychody szacowane nawet na 272 miliony dolarów.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
