Giełdy kryptowalut w Korei Płd. mają zostać sklasyfikowane jako wysoce ryzykowne | Wiadomości | CrypS.

Giełdy kryptowalut w Korei Płd. mają zostać sklasyfikowane jako wysoce ryzykowne

Zerelik Maciej
korea południowa kryptowaluty

Korea Południowa kontynuuje egzekwowanie bardziej rygorystycznych zasad dotyczących branży kryptowalut. Tym razem władze chcą sklasyfikować giełdy jako podmioty wysokiego ryzyka.

Jak podaje Korea Times, południowokoreański organ nadzoru finansowego czyli Komisja Usług Finansowych (FSC), wprowadziła nową klasyfikację giełd kryptowalut. Zgodnie z nowymi przepisami, platformy transakcyjne zostaną umieszczone w tej samej kategorii, co inne organizacje wysokiego ryzyka.

Jest to kolejna próba FSC, której celem jest wzmocnienie monitorowania transakcji finansowych i weryfikacji tożsamości użytkowników. Ci, którzy odmówią zastosowania się do takich procedur weryfikacyjnych, będą pozbawieni możliwości świadczenia usług. Ponadto, kredytodawcy będą musieli składać raporty o podejrzanych transakcjach do Korea Financial Intelligence Unit (KoFIU).

Agencja zwróciła uwagę na rosnącą liczbę klientów giełd, którzy wyrażają obawy związane z brakiem ochrony funduszy na mniejszych platformach handlowych. Tylko cztery z 60 lokalnych giełd wymagają bowiem użycia kont bankowych zarejestrowanych na te same dane co przy zakładaniu konta na platformie.

Inny niedawno podjęty środek, którego celem jest zwiększenie ochrony klientów, został wprowadzony na początku maja. Południowokoreański związek banków zalecił swoim członkom zbadanie szybko rosnącej liczby altcoinów dostępnych do handlu na giełdach. Wszystko ze względu na rosnące straty inwestorów.

W tym samym czasie kraj planuje również wprowadzenie 20% podatku od zysków kapitałowych z kryptowalut, który powinien wejść w życie już w 2022 roku.

korea południowa kryptowaluty
reklama
reklama