Giełdy kryptowalut w Korei Płd. mają zostać sklasyfikowane jako wysoce ryzykowne | Wiadomości | CrypS.

Giełdy kryptowalut w Korei Płd. mają zostać sklasyfikowane jako wysoce ryzykowne

Redakcja
korea południowa kryptowaluty

Korea Południowa kontynuuje egzekwowanie bardziej rygorystycznych zasad dotyczących branży kryptowalut. Tym razem władze chcą sklasyfikować giełdy jako podmioty wysokiego ryzyka.

Jak podaje Korea Times, południowokoreański organ nadzoru finansowego czyli Komisja Usług Finansowych (FSC), wprowadziła nową klasyfikację giełd kryptowalut. Zgodnie z nowymi przepisami, platformy transakcyjne zostaną umieszczone w tej samej kategorii, co inne organizacje wysokiego ryzyka.

Jest to kolejna próba FSC, której celem jest wzmocnienie monitorowania transakcji finansowych i weryfikacji tożsamości użytkowników. Ci, którzy odmówią zastosowania się do takich procedur weryfikacyjnych, będą pozbawieni możliwości świadczenia usług. Ponadto, kredytodawcy będą musieli składać raporty o podejrzanych transakcjach do Korea Financial Intelligence Unit (KoFIU).

Agencja zwróciła uwagę na rosnącą liczbę klientów giełd, którzy wyrażają obawy związane z brakiem ochrony funduszy na mniejszych platformach handlowych. Tylko cztery z 60 lokalnych giełd wymagają bowiem użycia kont bankowych zarejestrowanych na te same dane co przy zakładaniu konta na platformie.

Inny niedawno podjęty środek, którego celem jest zwiększenie ochrony klientów, został wprowadzony na początku maja. Południowokoreański związek banków zalecił swoim członkom zbadanie szybko rosnącej liczby altcoinów dostępnych do handlu na giełdach. Wszystko ze względu na rosnące straty inwestorów.

W tym samym czasie kraj planuje również wprowadzenie 20% podatku od zysków kapitałowych z kryptowalut, który powinien wejść w życie już w 2022 roku.

korea południowa kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.