Giełda P2P Paxful kończy działalność w Wenezueli | Wiadomości | CrypS.

Giełda P2P Paxful kończy działalność w Wenezueli

Zerelik Maciej
paxful giełda p2p

Giełda kryptowalut P2P Paxful, wysłała zawiadomienie do swoich klientów, w którym poinformowała o zakończeniu działalności w Wenezueli.

Decyzja spółki o zaprzestaniu działalności w kraju, który jest liderem w regionie Ameryki Łacińskiej pod względem wolumenów, była związana z sankcjami nałożonymi przez Stany Zjednoczone.

Użytkownicy w Wenezueli mają 30 dni na wypłatę swoich środków. Wenezuelczycy, którzy przeszli weryfikację adresu, potwierdzającą, że mieszkają za granicą, będą mogli dalej handlować na Paxful.

„Naszą misją jest pomóc czterem miliardom ludzi na całym świecie, którzy nie mają konta w banku i są niedofinansowani, a my jesteśmy naprawdę załamani, że na razie nie jesteśmy w stanie rozszerzyć tego apelu do mieszkańców Wenezueli. Przez kilka miesięcy dokładaliśmy wszelkich starań, ale z obawami o krajobraz regulacyjny, nie mieliśmy innego wyjścia, jak podjąć tę niezwykle trudną decyzję”

– ogłosiła giełda Paxful.

Handel nie jest całkowicie zakazany

Giełda P2P już w czerwcu poinformowała swoich klientów, że nie będzie wspierać transakcji dokonywanych za pośrednictwem Banku Wenezueli. W tym czasie Paxful oświadczył, że wszyscy klienci dokonujący transakcji za pośrednictwem państwowego kredytodawcy będą mieli możliwość dezaktywacji swoich rachunków. Posunięcie to, jak powiedziała spółka, było konieczne ze względu na wymóg przestrzegania dyrektyw wydanych przez amerykańskie Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych (Office of Foreign Asset Control).

Wenezuela znajduje się na czele listy państw objętych sankcjami i państw wysokiego ryzyka. Chociaż handel nie jest całkowicie zakazany, ci którzy używają Paxful w tym kraju, muszą zweryfikować swoją tożsamość, aby udowodnić, że nie są jednostkami objętymi sankcjami.

Tym samym Wenezuelczycy korzystający z innych banków nadal mogli korzystać z platformy po przejściu rygorystycznego procesu KYC.

Poza Paxful, LocalBitcoins, Binance i KuCoin były jednymi z niewielu kryptowalutowych giełd obsługujących użytkowników w hiperinflacyjnej Wenezueli.

Ruch Paxful nastąpił kilka dni po tym, jak rząd Wenezueli zablokował dostęp do amerykańskiej giełdy Coinbase i platformy przekazów pieniężnych MercaDolar.

paxful giełda p2p
reklama
reklama