Giełda OKEx wprowadza opcje ETH i zapowiada kolejne | Wiadomości | CrypS.

Giełda OKEx wprowadza opcje ETH i zapowiada kolejne

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut okex

Kryptowalutowa giełda OKEx rozszerzyła ofertę dostępną na jej platformie transakcyjnej o kontrakty na opcje ETH. Zgodnie z komunikatem z 4 czerwca, w niedalekiej przyszłości klienci giełdy będą mogli również korzystać z kontraktów opcyjnych EOS. Planowana data uruchomienia tych kontraktów to 18 czerwca. Spółka poinformowała również, że przekazała 1000 ETH na specjalny fundusz ubezpieczający opcje ETH.

Giełda informuje, że nowe instrumenty pozwolą traderom na kupno lub sprzedaż określonych aktywów z jednoczesnym ograniczeniem ryzyka i maksymalizacją zysków. Komunikat opublikowany przez OKEx wyjaśnia również różnice pomiędzy opcjami i kontraktami futures: „W przeciwieństwie do kontraktów futures, posiadacze opcji nie muszą kupować lub sprzedawać określonych aktywów, jeśli nie chcą tego robić”.

Giełda chwali również inne cechy charakterystyczne swego nowego produktu. Za przykład służy tu symulacja w przypadku obniżenia ceny ETH. Inwestorzy zawierający transakcje spot mogą jedynie zdecydować o utrzymaniu pozycji lub jej zamknięciu w celu ograniczenia strat. Dzięki opcji ETH traderzy mogą kupić opcje sprzedaży i osiągnąć zyski na spadających cenach, w ten sposób ograniczając straty na rynku spot, jednocześnie zachowując ETH z możliwością osiągnięcia zysku w przyszłości.

giełda kryptowalut okex
reklama
reklama