Giełda OKEx wprowadza opcje ETH i zapowiada kolejne | Wiadomości | CrypS.

Giełda OKEx wprowadza opcje ETH i zapowiada kolejne

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut okex

Kryptowalutowa giełda OKEx rozszerzyła ofertę dostępną na jej platformie transakcyjnej o kontrakty na opcje ETH. Zgodnie z komunikatem z 4 czerwca, w niedalekiej przyszłości klienci giełdy będą mogli również korzystać z kontraktów opcyjnych EOS. Planowana data uruchomienia tych kontraktów to 18 czerwca. Spółka poinformowała również, że przekazała 1000 ETH na specjalny fundusz ubezpieczający opcje ETH.

Giełda informuje, że nowe instrumenty pozwolą traderom na kupno lub sprzedaż określonych aktywów z jednoczesnym ograniczeniem ryzyka i maksymalizacją zysków. Komunikat opublikowany przez OKEx wyjaśnia również różnice pomiędzy opcjami i kontraktami futures: „W przeciwieństwie do kontraktów futures, posiadacze opcji nie muszą kupować lub sprzedawać określonych aktywów, jeśli nie chcą tego robić”.

Giełda chwali również inne cechy charakterystyczne swego nowego produktu. Za przykład służy tu symulacja w przypadku obniżenia ceny ETH. Inwestorzy zawierający transakcje spot mogą jedynie zdecydować o utrzymaniu pozycji lub jej zamknięciu w celu ograniczenia strat. Dzięki opcji ETH traderzy mogą kupić opcje sprzedaży i osiągnąć zyski na spadających cenach, w ten sposób ograniczając straty na rynku spot, jednocześnie zachowując ETH z możliwością osiągnięcia zysku w przyszłości.

giełda kryptowalut okexreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.