Giełda kryptowalut Coinhako wstrzymuje wypłaty po ataku hakerskim | Wiadomości | CrypS.

Giełda kryptowalut Coinhako wstrzymuje wypłaty po ataku hakerskim

Michał Misiura
giełda kryptowalut coinhako blokuje wypłaty po ataku hakerskim

Coinhako ogłosiło wstrzymanie wypłat jako środek zapobiegawczy po „wyrafinowanym ataku”, do którego doszło 21 lutego. Giełda wstrzyma swoje usługi do 1 marca, aby usunąć skutki ataku i zabezpieczyć się przed dalszymi naruszeniami. 

Do ataku na singapurską giełdę wymiany kryptowalut doszło 21 lutego. Zanim Coinhako ogłosiło, że padło ofiarą haku, klienci otrzymali informacje o „nieplanowanej konserwacji”. W sobotę przyznano jednak, że chodzi o atak hakerski. Zgodnie z doniesieniami giełdy miał on dotknąć bezpośrednio nie więcej niż 20 klientów. Poza tym nie podano żadnych informacji na temat specyfikacji ataku, ani tego czy skradziono jakiekolwiek kryptowaluty.

Wykryliśmy wyrafinowany i skoordynowany atak na określone konta Coinhako i wyłączyliśmy funkcję wysyłania jako środek zapobiegawczy – napisał rzecznik  giełdy.

Jak donosi CoinDesk, który rozmawiał z dyrektorem giełdy, możliwość przesyłania środków została zablokowana aby zapobiec nieautoryzowanym transakcjom. Ponadto giełda zresetowała hasła wszystkich użytkowników, a także obiecała, że pokryje wszystkie straty z własnej kieszeni.

Coinhako jest jedną z najstarszych i największych singapurskich giełd kryptowalut. Działa od 2014 roku, przede wszystkim koncentrując się na klientach z Azji. Obsługuje ponad 25 kryptowalut i około 100 par fiat-krypto.

giełda kryptowalut coinhako blokuje wypłaty po ataku hakerskim
reklama
reklama