Giełda Gemini przeszła kolejny test z cyberbezpieczeństwa | Wiadomości | CrypS.

Giełda Gemini przeszła kolejny test z cyberbezpieczeństwa

Mariusz Przepiórka
Giełda kryptowalut gemini ubezpiecza się na 200 mln USD

Giełda kryptowalut Gemini przeszła kolejne testy zapewniające, że jej systemy bezpieczeństwa działają prawidłowo i skutecznie. W komunikacie opublikowanym w czwartek giełda poinformowała, że zaliczyła niezależny test SOC 2 Typ 2 przeprowadzony przez firmę Deloitte rok po teście SOC 2 Typ 1.

Pierwsze badanie oceniało projekt i implementację systemu kontroli giełdy Gemini, natomiast obecne oceniało skuteczność działania zabezpieczeń w dłuższym okresie. Zdaniem Yusufa Hussaina, zarządzającego ryzykiem w Gemini, uzyskana certyfikacja pomoże w ochronie danych i kryptowalut należących do klientów giełdy.

Zgodnie z zapowiedzią, Gemini będzie co roku przechodzić testy SOC 2 Typ 2. Certyfikację SOC wprowadził American Institute of Certified Public Accountants (AICPA) w kwietniu 2017 roku. Jej celem jest pomoc organizacjom w stawianiu czoła wyzwaniom w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Giełda kryptowalut gemini ubezpiecza się na 200 mln USDreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.