Giełda Bitstamp wchodzi do sieci BLINC | Wiadomości | CrypS.

Giełda Bitstamp wchodzi do sieci BLINC

Mariusz Przepiórka
bitstamp giełda kryptowalut

Bitstamp, jedna z największych platform kryptowalutowych w Europie, stała się pierwszą giełdą, która dołączyła do sieci płatniczej BLINC. Sieć przetwarza płatności w czasie rzeczywistym i pozwala na zawieranie transakcji pomiędzy walutami tradycyjnymi i kryptowalutami bez prowizji.

BLINC jest skrótem nazwy BCB Liquidity Interchange Network Consortium. Podmiot ten obsługuje błyskawiczne transakcje między różnymi walutami, tokenami zabezpieczeń i kontraktami smart. Skutecznie eliminuje to konieczność korzystania z najpopularniejszych sieci płatniczych, takich jak SWIFT i SEPA, które często są dość kosztowne

BLINC zaczyna od obsługi transakcji w GBP, EUR i CHF, co znacznie wzmacnia most pomiędzy kryptowalutami i tradycyjnym systemem finansowym. Sieć jest stworzona i oparta na technologii londyńskiej spółki BCB Group, która prowadzi kryptowalutowe startupy regulowane w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Dzięki oddziałowi regulowanemu przez brytyjską FCA, BCB jest jedną z niewielu dostępnych opcji, która umożliwia entuzjastom kryptowalut uzyskanie płynności rynkowej i kont biznesowych. Jednolita infrastruktura płatnicza wspiera również usługi rynku Forex oraz cyfrowe usługi powiernicze.

Dobra wiadomość dla klientów instytucjonalnych

Giełda Bitstamp na swoim blogu poinformowała, że wykonuje ten krok, aby lepiej realizować swoją misję wspierania wszystkich aktywów pożądanych przez klientów. Warunkiem rzecz jasna jest to, by aktywa te spełniały standardy platformy oraz były zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Klienci giełdy, którzy są równocześnie członkami BLINC, mogą przesyłać EUR i GBP z rachunków giełdy błyskawicznie i bez prowizji. Zdaniem giełdy znacznie zwiększy to efektywność transakcji przede wszystkim dla klientów instytucjonalnych.

Giełda Bitstamp funkcjonuje na rynku już od dziewięciu lat. To najdłużej działająca giełda w tym sektorze, który często boryka się atakami hakerskimi i oszustwami. W ranking CoinMarketCap Bitstamp zajmuje obecnie jedenaste miejsce.

bitstamp giełda kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.