Giełda BitBay w programie "Superwizjer" TVN już dziś | Wiadomości | CrypS.

Giełda BitBay w programie „Superwizjer” TVN już dziś

Albert Czajkowski
bitbay w superwizjer tvn

Superwizjer to magazyn śledczy reporterów stacji TVN, który często porusza tematy z zakresu przestępczości gospodarczej. Tym razem, głównym tematem najnowszego odcinka będzie rodzima giełda BitBay oraz jej rzekome powiązania ze światem przestępczości gospodarczej. Premiera programu będzie miała miejsce dziś (27.06) o godzinie 20:00 w TVN24. W ogólnodostępnej stacji TVN odcinek będzie można obejrzeć o 23:30 w najbliższy wtorek (30.06).

W zapowiedzi odcinka możemy przeczytać:

BitBay to największa giełda kryptowalut w Polsce. Oficjalnie jej prezesem jest 32-letni Sylwester Suszek, ale wśród głównych udziałowców i wspólników znajdują się ludzie z bogatą przeszłością kryminalną i wyrokami.
Czy giełda kryptowalut BitBay powstała z pieniędzy pochodzących z wyłudzeń VAT, których prokuratura nie była w stanie odzyskać? Kto stoi za propozycją przekazania dziennikarzom miliona złotych w zamian za rezygnację z pracy nad reportażem?

W zapowiedzi wideo dostępnej na stronie superwizjera dowiadujemy się, że dziennikarze badają powiązania spółki ze światem przestępczości gospodarczej. Możemy zobaczyć w nim m.in. wypowiedź znanego w środowisku kryptowalut Krzysztofa Piecha.

Z wiadomych powodów czekamy z niecierpliwością na emisję materiału. Martwi jedynie fakt, że świat kryptowalut znów pokazywany jest w negatywnym świetle przez mainstreamowe media. Również w porannej zapowiedzi materiału redaktor przeprowadzający wywiad z twórcami odcinka, niestety nie wykazywał się zbyt dużym zrozumieniem tematu. Mamy nadzieję, że w niedługiej przyszłości się to zmieni, a sam materiał Superwizjera będzie stał na odpowiednim poziomie merytorycznym, nie demonizując jednocześnie całego świata kryptowalut.

Co na to BitBay?

Prezes giełdy, Sylwester Suszek, zapowiedział na dzień dzisiejszy oficjalne oświadczenie oraz transmisję Live, w których odniesie się do zarzutów przedstawionych w programie. Zostaną one opublikowane prawdopodobnie po emisji materiału Superwizjera.

Aktualizacja

BitBay podał godzinę publikacji oświadczenia:

W związku z zapowiedzią publikacji materiału Superwizjera, na temat naszej giełdy informujemy, że o godzinie 21:30 na naszym oficjalnym profilu na Facebooku Sylwester Suszek odniesie się do programu w specjalnym oświadczeniu.

bitbay w superwizjer tvn
reklama
reklama