Giełda Binance zawstydzona po publikacji emotikona przypominającego swastykę | Wiadomości | CrypS.

Giełda Binance zawstydzona po publikacji emotikona przypominającego swastykę

Mariusz Przepiórka
binance opublikowało emitokonę w kształcie swastyki

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, opublikowała na Twitterze nową emotikonę Binance, która zdaniem użytkowników uderzająco przypominała swastykę. W środę rano dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao udostępnił na Twitterze wpis dodając „#binance”, aby zaprezentować nową emotikonę.


Oryginalne wpisy, które zostały już usunięte, szybko pojawiły się na Twitterze w postaci zrzutów ekranu, gdzie zyskały dużą popularność, a użytkownicy natychmiast zaczęli krytykować podobieństwo grafiki do swastyki.

Niewielkie konto na Twitterze, Nftshare, udostępniło informację 300 obserwującym osobom, zyskują wkrótce ponad 6000 polubień i setki retweetów, które wprost wskazywały, że „Nowa emotikona Binance to dosłowna swastyka”, z kolei poważne konta kryptowalutowe na Twitterze zaczęły żartować z wpadki Binance.

Niefortunny zbieg okoliczności

Na domiar złego użytkownicy zwrócili również uwagę na fakt, że 20 kwietnia przypadają urodziny Hitlera. Większość z nich nie zakładała, że Binance celowo nawiązuje do partii nazistowskiej, ani że błąd jest wynikiem zbyt entuzjastycznego świętowania dnia konopi. CZ wycofał tweeta ze swego konta, następnie tak samo postąpiła giełda Binance. Użytkownicy zwrócili jednak uwagę, że przeprosiny zostały opublikowane prawie osiem godzin po rozdmuchaniu incydentu na Twitterze.

Binance poinformowała 8,4 miliona obserwujących użytkowników Twittera, że błąd był oczywiście bardzo żenujący. – Nie jesteśmy pewni, w jaki sposób ta emotikona przeszła przez kilka etapów weryfikacji, ale natychmiast zasygnalizowaliśmy ten problem, usunęliśmy go, a obecnie pracujemy nad nowym projektem emotikony – napisano na koncie giełdy.

Brak odpowiedniego kontekstu kulturowego?

Bennet Tomlin, krytyk branży kryptowalutowej zwykle nie szczędzący ostrych słów pod adresem Binance, tym razem okazał wyrozumiałość, twierdząc, że osoby pracujące nad logo mogły nie mieć wystarczającej wiedzy kulturowej, aby zrozumieć, że mogło ono zostać źle zinterpretowane.

Symbol swastyki – który na Zachodzie jest synonimem nazizmu – był pierwotnie używany jako symbol boskości i duchowości przez wiele starożytnych religii wschodnioazjatyckich i nadal jest częstym widokiem w świątyniach w krajach takich jak Japonia.

binance opublikowało emitokonę w kształcie swastyki
reklama
reklama