Giełda Binance uruchomi w czerwcu swoją platformę NFT | Wiadomości | CrypS.

Giełda Binance uruchomi w czerwcu swoją platformę NFT

Konrad Juszczyk
Giełda Binance zamierza uruchomić swoją platformę do tworzenia i handlu NFT

W czerwcu Binance uruchomi Binance NFT, platformę handlową przeznaczoną dla niewymiennych tokenów. Zgodnie z podanymi informacjami użytkownicy zainteresowani platformą będą korzystać z tych samych kont, co na giełdzie Binance.

Platforma NFT od Binance

Największa na świecie giełda kryptowalut pod względem obrotu, ogłosiła wczoraj, że uruchomi w czerwcu rynek niewymiennych tokenów (NFT). Bazując na infrastrukturze Binance Smart Chain, platforma NFT będzie dążyć do zapewnienia minimalnych kosztów transakcji. Mimo oparcia platformy na BSC sieć Ethereum również będzie obsługiwana.

Naszym celem jest zapewnienie największej platformy transakcyjnej NFT na świecie oraz najlepszego doświadczenia w zakresie tworzenia, kupowania i wymiany NFT, wykorzystując najszybsze i najtańsze rozwiązania oparte na infrastrukturze i społeczności Binance. – powiedziała Helen Hai, szefowa Binance NFT.

Zgodnie z zapowiedzią Binance NFT zostanie podzielony na dwie części — rynek handlowy (z ang. Trading Market) oraz wydarzenia premium (z ang. Premium Event). Ten pierwszy umożliwi zwykłym użytkownikom tworzenie NFT oraz wystawienie ich na sprzedaż, przy czym Binance będzie pobierać opłatę w wysokości zaledwie 1%. Kategoria „Wydarzenia premium” będzie skierowana do ekskluzywnych kolaboracji i wyselekcjonowanych kolekcji wysokiej klasy, przy czym Binance pobierze aż 10% opłaty, a artyści otrzymają 90% zysków ze sprzedaży swoich dzieł, jednak ich prace będą lepiej wyeksponowane i dowie się o nich więcej osób.

Prezes Binance, Changpeng Zhao powiedział: Binance obsługuje miliony użytkowników na całym świecie, z których wielu będzie mogło teraz uzyskać dostęp do dynamicznie rozwijającej się przestrzeni NFT. Zgodnie z naszym zobowiązaniem o globalnej wolności pieniędzy i budowaniem wewnętrznego ekosystemu, Binance NFT będzie również wspierał twórców o niewielkiej wartości, zapewniając najwyższą płynność i najtańsze opłaty dla tych użytkowników.

Warto podkreślić, że Binance 4 maja tworzy seminarium na temat sztuki NFT, prowadzonej przez ekspertów NFT z Binance, do której dostęp będzie darmowy. W razie ewentualnych pytań warto pojawić się na wydarzeniu, ponieważ będzie również sekcja Q&A, w której można uzyskać odpowiedzi na pytania.

Giełda Binance zamierza uruchomić swoją platformę do tworzenia i handlu NFT
reklama
reklama