PlusToken wyprowadził na rynek 70% skradzionych bitcoinów | Wiadomości | CrypS.

PlusToken wyprowadził na rynek 70% skradzionych bitcoinów

Michał Misiura
piramida plus token mogła doprowadzić do 3 mld USD strat

Najnowszy raport badaczy z firmy OXT Research donosi, że przestępcy zdążyli wyprowadzić na rynek już 70% środków wyłudzonych przez SCAM PlusToken.

Badacze z OXT Research oceniają rozmiary oszustwa na 200 000 bitcoinów, których obecna wartość to $.... W mieszarce kryptowalut, do której trafiły środki pozostało obecnie 33 872 BTC. Oznacza to więc, że blisko 70% środków zagarniętych przez oszustów znalazła się już na rynku. W związku z tym oszustwo nie powinno mieć już większego wpływu na kursy kryptowalut. Mogły one ulec wahaniom po wprowadzeniu do obiegu tak dużej puli cyfrowego złota.

Projekt, który oferował użytkownikom atrakcyjne zwroty i wymagał od nich wyłącznie wpłaty pieniędzy, jak zazwyczaj w takich przypadkach, okazał się oszustwem. Na lodzie zostały tysiące inwestorów na całym świecie, a ich bitcoiny rozpłynęły się w powietrzu. Pomimo, że chińska policja popłynęła za oszustami aż do Vanuatu i aresztowała 6 osób, na wolności pozostał ktoś jeszcze. Prawdopodobnie to właśnie ta osoba lub część grupy stoi za transferami bitcoinów, pochodzących z przestępstwa.

Badacze z OXT Research twierdzą, że środki zgromadzone na adresach PlusToken’a trafiły do miksera. Stamtąd, zmieszane z pochodzącymi z legalnych źródeł kryptowalutami, wyszły do nowych portfeli. Następnie znalazły się na giełdach kryptowalut. Nie pomogły w tym przypadku restrykcyjne zasady KYC (Know Your Customer). Pomimo wymaganej weryfikacji z dowodem osobistym i zdjęciem ktoś zdołał wyprać znaczną część środków m.in. na giełdzie OKEx (być może posługując się słupami). Miało na nią trafić 50% bitcoinów, które upłynnił w lutym PlusToken.

Pełny raport OXT Research. 

Przeczytaj więcej na temat PlusToken’a w zestawieniu SCAM roku ’19.

piramida plus token mogła doprowadzić do 3 mld USD strat
reklama
reklama