Gary Gensler jest do odstrzału. Oto jego potencjalny następca na stanowisku szefa SEC | Wiadomości | CrypS.

Gary Gensler jest do odstrzału. Oto jego potencjalny następca na stanowisku szefa SEC

Niedawne spekulacje sugerują, że jeśli Donald Trump wygra następne wybory, Dan Gallagher, obecnie główny radca prawny Robinhooda i były komisarz SEC, może zastąpić Gary’ego Genslera na stanowisku przewodniczącego wspomnianego organu regulacyjnego. 


  • Dan Gallagher, były komisarz SEC, jest potencjalnym kandydatem na przewodniczącego SEC w przypadku zwycięstwa Trumpa,
  • Ewentualne objęcie stanowiska przez Gallaghera może przynieść łagodniejsze podejście do regulacji kryptowalut w USA.

Kandydat na stanowisko przewodniczącego SEC

Niedawny raport sugeruje, że Dan Gallagher, główny radca prawny Robinhooda, może zastąpić Gary’ego Genslera na stanowisku przewodniczącego SEC. Gallagher, który pełnił już funkcję komisarza SEC, jest postrzegany jako potencjalny kandydat do objęcia tej kluczowej roli, szczególnie w kontekście rosnącego poparcia Donalda Trumpa dla branży kryptowalut. 

Choć wiadomość ta jest na razie jedynie spekulacją, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż Stany Zjednoczone zwrócą się w stronę pro-krypto rządów, aby ustabilizować napięcia gospodarcze i wspierać innowacje w zakresie aktywów cyfrowych. Gallagher, będący zwolennikiem większej dostępności rynku i innowacji, wyraził w niedawnym wywiadzie dla CNBC swoje zainteresowanie objęciem funkcji przewodniczącego SEC.

Donald Trump i kryptowaluty

Donald Trump, który kiedyś był sceptyczny wobec kryptowalut, obecnie coraz głośniej opowiada się za ich wsparciem. Od przyjmowania darowizn w kryptowalutach po orędowanie za zmianami regulacyjnymi, polityk ten aktywnie stara się pozyskać zwolenników tej nowoczesnej technologii finansowej. 

Krytykując surowe regulacje administracji Bidena, Trump naciskał, aby Stany Zjednoczone przewodziły w dziedzinie innowacji w zakresie aktywów cyfrowych.

Inni potencjalni konkurenci

Oprócz Gallaghera, inne znane nazwiska brane pod uwagę na stanowisko przewodniczącego SEC to byli przewodniczący CFTC J. Christopher Giancarlo i Heath Tarbert, a także Paul Atkins. Kandydaci ci odzwierciedlają rosnący wpływ branży kryptograficznej w Waszyngtonie. 

Eleanor Terrett z FOX News zauważyła, że ​​jeśli Trump wygra, Gensler może ustąpić, ponieważ kierownictwo SEC zwykle zmienia się wraz z administracją. Nate Geraci z ETFStore podkreślił doświadczenie Gallaghera w SEC, co czyni go silnym kandydatem na to stanowisko pod rządami Trumpa.

Kontrowersje wokół kryptowalut na Robinhood

Warto również zauważyć, że na początku tego roku SEC wystosowało zawiadomienie Wells do kryptograficznego ramienia platformy Robinhood, zarzucając mu naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych w postaci ofert wirtualnych walut. 
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.