Gang hakerów grozi Donaldowi Trumpowi i żąda 42 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Gang hakerów grozi Donaldowi Trumpowi i żąda 42 mln USD

Mariusz Przepiórka
nieostrożny haker oddał skradzione kryptowaluty

Grupa hakerów, która wykradła poufne informacje związane z gwiazdami branży rozrywkowej, domaga się okupu w kryptowalutach o wartości 42 mln USD.  Występujący pod nazwami REvil i Sodinokibi gang zapowiedział też, że jeśli nie otrzyma pieniędzy, ujawni “brudy” prezydenta Donalda Trumpa.

Gang opublikował już część danych oznaczonych jako „Lady Gaga” i rozesłał je do mediów, które informowały o ataku na nowojorską kancelarię prawną Grubman Shire Meiselas & Sacks. Wśród klientów kancelarii są m.in. Elton John, Robert DeNiro i Madonna. Gang włamał się do serwera firmy i wykradł 756 GB danych zawierających m.in. poufne umowy, numery telefonów, adresy mailowe i prywatną korespondencję. Kancelaria na razie odmawia zapłaty okupu.

Gang domaga się zapłaty w kryptowalucie monero, ale zgodzi się również na przelew w bitcoinach (tylko większy). Hakerzy grożą, że kolejną skompromitowaną osobą może być Donald Trump. Wzywają prezydenta do interwencji w sprawie kancelarii, jeśli nadal chce pełnić swą funkcję. Zapowiadają też publikację danych w dziewięciu transzach, chyba że firma zdecyduje się na zapłatę okupu.

Według doniesień New York Post, kancelaria nie zamierza negocjować z hakerami. Prawnicy podkreślają, że nie ma żadnej gwarancji, że przestępcy zniszczą dane po otrzymaniu pieniędzy. Przypominają, że FBI traktuje ataki hakerskie na równi z aktami terroryzmu, a z terrorystami się nie negocjuje. Wskazują również na to, że dane mogą posłużyć do wymuszania okupów bezpośrednio od zainteresowanych gwiazd.

nieostrożny haker oddał skradzione kryptowaluty
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.