Fundusz inwestycyjny BTC od SkyBridge Capital | Wiadomości | CrypS.

Fundusz inwestycyjny BTC od SkyBridge Capital

Konrad Juszczyk
Fundusz inwestycyjny Bitcoin BTC od SkyBridge Capital Kryptowaluty

Firma SkyBridge Capital, założona przez finansistę Anthonego Scaramucciego, złożyła wniosek do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w celu zarejestrowania funduszu Bitcoin.

Zgoda od regulatora ma pozwolić firmie na uruchomienie SkyBridge Bitcoin Fund LP dla akredytowanych inwestorów, którzy mogą przeznaczyć minimum 50,000 dolarów w inwestycję. Zgodnie z dokumentem proponowany fundusz jest klasyfikowany jako „fundusz hedgingowy”.

Scaramucci znany szerszej publiczności podczas swojej 11-dniowej kadencji jako dyrektor ds. Komunikacji w Białym Domu dla prezydenta Donalda Trumpa będzie pełnił funkcję dyrektora wykonawczego funduszu. Jeszcze nie jest wiadome, jaką ilość pieniędzy firma włoży w nowy projekt, jednak wiemy, że SkyBridge obecnie kontroluje ponad 9,2 miliarda dolarów.

Analityk bitcoina Kevin Rook podzielił się na Twitterze informacją odnośnie rejestracji funduszu przez firmę i zwrócił uwagę na fakt, że SkyBridge Capital znacząco zwiększa swoje udziały w bitcoinie (BTC).

Wielkie firmy inwestycyjne wiedząc, że to one mogą popchnąć BTC w kierunku nowych szczytów masowo wkładają środki w największą kryptowalutę na świecie, jaką jest Bitcoin. Według wielu ekspertów przekroczenie poziomu 1 miliarda dolarów kapitalizacji rynkowej BTC może sprawić, że cyfrowa waluta poszybuje na poziom 55,000 dolarów i wyżej.

Jak wiemy z listopadowego artykułu firma zgodnie z apelem do regulatora może inwestować w różnego rodzaju kryptowaluty. SkyBridge Capital chce mieć dostęp do wszystkich form aktywów cyfrowych, nawet tych ryzykownych.

Zgodnie z listopadowym prospektem przesłanym do SEC: Fundusze inwestycyjne mogą utrzymywać długie i krótkie pozycje w aktywach cyfrowych […] Spółka i fundusze inwestycyjne mogą również inwestować w papiery wartościowe spółek powiązanych (w całości lub w części) z aktywami cyfrowymi lub technologiami aktywów cyfrowych (w tym koparki kryptowalut, technologie płatnicze, zabezpieczenia cyfrowe lub giełdy kryptowalutowe) lub które w inny sposób mają bezpośrednią lub pośrednią ekspozycję na pojawiające się technologie.

Fundusz inwestycyjny Bitcoin BTC od SkyBridge Capital