Fundusz inwestycyjny BTC od SkyBridge Capital | Wiadomości | CrypS.

Fundusz inwestycyjny BTC od SkyBridge Capital

Konrad Juszczyk
Fundusz inwestycyjny Bitcoin BTC od SkyBridge Capital

Firma SkyBridge Capital, założona przez finansistę Anthonego Scaramucciego, złożyła wniosek do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w celu zarejestrowania funduszu Bitcoin.

Zgoda od regulatora ma pozwolić firmie na uruchomienie SkyBridge Bitcoin Fund LP dla akredytowanych inwestorów, którzy mogą przeznaczyć minimum 50,000 dolarów w inwestycję. Zgodnie z dokumentem proponowany fundusz jest klasyfikowany jako „fundusz hedgingowy”.

Scaramucci znany szerszej publiczności podczas swojej 11-dniowej kadencji jako dyrektor ds. Komunikacji w Białym Domu dla prezydenta Donalda Trumpa będzie pełnił funkcję dyrektora wykonawczego funduszu. Jeszcze nie jest wiadome, jaką ilość pieniędzy firma włoży w nowy projekt, jednak wiemy, że SkyBridge obecnie kontroluje ponad 9,2 miliarda dolarów.

Analityk bitcoina Kevin Rook podzielił się na Twitterze informacją odnośnie rejestracji funduszu przez firmę i zwrócił uwagę na fakt, że SkyBridge Capital znacząco zwiększa swoje udziały w bitcoinie (BTC).

Wielkie firmy inwestycyjne wiedząc, że to one mogą popchnąć BTC w kierunku nowych szczytów masowo wkładają środki w największą kryptowalutę na świecie, jaką jest Bitcoin. Według wielu ekspertów przekroczenie poziomu 1 miliarda dolarów kapitalizacji rynkowej BTC może sprawić, że cyfrowa waluta poszybuje na poziom 55,000 dolarów i wyżej.

Jak wiemy z listopadowego artykułu firma zgodnie z apelem do regulatora może inwestować w różnego rodzaju kryptowaluty. SkyBridge Capital chce mieć dostęp do wszystkich form aktywów cyfrowych, nawet tych ryzykownych.

Zgodnie z listopadowym prospektem przesłanym do SEC: Fundusze inwestycyjne mogą utrzymywać długie i krótkie pozycje w aktywach cyfrowych […] Spółka i fundusze inwestycyjne mogą również inwestować w papiery wartościowe spółek powiązanych (w całości lub w części) z aktywami cyfrowymi lub technologiami aktywów cyfrowych (w tym koparki kryptowalut, technologie płatnicze, zabezpieczenia cyfrowe lub giełdy kryptowalutowe) lub które w inny sposób mają bezpośrednią lub pośrednią ekspozycję na pojawiające się technologie.

Fundusz inwestycyjny Bitcoin BTC od SkyBridge Capital
reklama
reklama