Fundusz Ethereum Grayscale będzie podlegał pod SEC | Wiadomości | CrypS.

Fundusz Ethereum Grayscale będzie podlegał pod SEC

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
grayscale

Grayscale Investments złożył Formularz 10 do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w imieniu Ethereum Trust, aby stał się on drugim podlegającym komisji produktem inwestycyjnym spółki.

Grayscale Investments złożyło oświadczenie o rejestracji formularza 10 w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dla swojego produktu Grayscale Ethereum Trust.

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, ETH Trust będzie drugim po Grayscale Bitcoin Trust inwestycyjnym produktem firmy podlegającym regulacjom SECu.

Formularz 10

Znany również jako Ogólny Formularz Rejestracji Umów Inwestycyjnych (General Form for Registration of Securities), Formularz 10 jest formularzem składanym w SECu, używanym do rejestracji rodzajów umów inwestycyjnych przeznaczonych do potencjalnego obrotu na giełdach w USA. Firmy posiadające łączne aktywa o wartości co najmniej 10 mln i 750 lub więcej akcjonariuszy, są zobowiązane do złożenia formularza, jednak w przypadku organizacji poniżej tych progów, złożenie Formularza 10 jest dobrowolne.

Zgodnie z zapowiedzią firmy złożenie Formularza 10 w imieniu Grayscale Ethereum Trust jest całkowicie dobrowolne. W przypadku zatwierdzenia Oświadczenia o Rejestracji, będzie ono oznaczało “Trust jako spółka sprawozdawcza SEC i zarejestruje swoje akcje zgodnie z Sekcją 12(g) Ustawy o Giełdach Papierów Wartościowych z 1934 r.”.

Udana rejestracja zapewni również akredytowanym inwestorom, którzy nabyli akcje w ofercie prywatnej Trust, wcześniejszą możliwość sprzedaży swoich udziałów, ponieważ ustawowy okres posiadania akcji w ofercie prywatnej zostałby skrócony z 12 miesięcy do 6 miesięcy, zgodnie z Regułą 144 Ustawy o Papierach Wartościowych z 1933 roku.

W oświadczeniu podkreślono również, że Grayscale publikuje raporty kwartalne i roczne dotyczące Ethereum Trust oraz sprawozdania finansowe zgodnie z Alternatywnym Standardem Sprawozdawczości Rynków Pozagiełdowych (ARS). Jeśli oświadczenie rejestracyjne wejdzie w życie, spółka rozpocznie składanie tych raportów i sprawozdań finansowych jako 10-Qs i 10-Ks w SEC.

Warto zauważyć, że jest to już drugie zgłoszenie formularza 10 przez Grayscale do SECu. W zeszłym roku, firma zrobiła to samo dla Grayscale Bitcoin Trust, który został zatwierdzony dość szybko.

15% wzrost w ciągu jednego tygodnia

Platforma inwestycyjna odnotowała znaczny wzrost zarządzanych aktywów, co potwierdza rosnące zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych. Łączna kwota w funduszu wzrosła w ciągu tygodnia z 4,8 mld dolarów do ponad 5,5 mld dolarów w aktywach cyfrowych.

Dwa najczęściej używane produkty firmy, a mianowicie Grayscale Bitcoin Trust i Grayscale Ethereum Trust, są odpowiedzialne za 4,5 mld dolarów i 750 mln dolarów z całkowitej kwoty.

grayscalereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.