Fundusz emerytalny z Houston kupił BTC i ETH za 25 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Fundusz emerytalny z Houston kupił BTC i ETH za 25 mln USD

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
fundusz emerytalny bitcoin

Fundusz Houston Firefighters Relief and Retirement Fund (HFRRF) wszedł na rynek kryptowalut, inwestując 25 milionów dolarów w BTC i ETH. Alokacja stała się możliwa dzięki partnerstwu z New York Digital Investment Group (NYDIG).

W komunikacie prasowym z 21 października przedstawiono partnerstwo między dwiema organizacjami. Możemy w nim przeczytać, że NYDIG ułatwił inwestycję za pośrednictwem jednego ze swoich regulowanych, audytowanych i ubezpieczonych funduszy.

Jest to pierwsza tego typu alokacja z publicznego planu emerytalnego w USA. Według Bloomberga, łączna wartość inwestycji wyniosła 25 mln dolarów. Raport nie precyzował jednak, jaka część została zainwestowana w Bitcoina, a jaka w Ethereum. CIO HFRRF – Ajit Singh skomentował ten ruch w następujący sposób:

Jesteśmy podekscytowani, że możemy zrobić ten pierwszy krok naprzód w świat cyfrowych aktywów. Inwestycja wyraża naszą wiarę w przełomowy potencjał technologii DLT dla rozwoju i demokratyzacji akumulacji wartości poprzez disintermediację.

HFRRF jest jedną z największych organizacji emerytalnych w Teksasie, a jej dobroczyńcami jest ponad 6 600 aktywnych i emerytowanych strażaków oraz osób, które ocalały z pożarów. HFRRF jest też pierwszym amerykańskim funduszem emerytalnym, który zainwestował w BTC (lub ETH). Nie jest to jednak pierwsza konserwatywna organizacja z USA, która weszła w cyfrowe aktywa.

MassMutual, gigantyczna firma ubezpieczeniowa z rachunkami inwestycyjnymi o wartości prawie 300 miliardów dolarów, dołączyła do świata krypto w grudniu 2020 roku. Dokonała wtedy inwestycji w Bitcoina wartej 100 milionów dolarów.

Później instytucja ta nawiązała również współpracę z NYDIG, aby umożliwić swoim klientom uzyskanie ekspozycji na pierwotną kryptowalutę.

fundusz emerytalny bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.