Fundacja Filecoin przetestuje łączność IPFS w kosmosie | Wiadomości | CrypS.

Fundacja Filecoin przetestuje łączność IPFS w kosmosie

Redakcja
filecoin fil

Fundacja Filecoin planuje w tym roku uruchomić w kosmosie zdecentralizowany system plików.


Międzyplanetarny system plików (IPFS) zostanie wdrożony na pokładzie satelity firmy Lockheed Martin. Projekt jest możliwy dzięki partnerstwu Filecoin z amerykańską firmą technologiczną z branży lotniczej i kosmicznej. Wspólnie chcą opracować zdecentralizowany system przechowywania plików dla przemysłu kosmicznego.

Komunikacja kosmos-ziemia za pomocą IPFS

Premierowy start, gdy satelita Lockheed Martin znajdzie się już na orbicie, będzie miał charakter demonstracyjny. Test pokaże możliwości wykorzystania zdecentralizowanego przechowywania w kosmosie. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na opłacalność komunikacji kosmos-ziemia z wykorzystaniem IPFS.

Dla przypomnienia Fundacja Filecoin po raz pierwszy ogłosiła plany wdrożenia międzyplanetarnego systemu plików w maju 2022 roku.

W październiku twórcy Filecoina uruchomili sieć dostarczania treści Saturn.

filecoin filreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.