FTX wprowadzi kartę debetową Visa w 40 krajach | Wiadomości | CrypS.

FTX wprowadzi kartę debetową Visa w 40 krajach

Redakcja
ftx

Giełda kryptowalut FTX ogłosiła stopniowe wprowadzenie karty debetowej Visa w ponad 40 krajach Ameryki Łacińskiej, Europy i Azji.


Mieszkańcy hiszpańsko- i portugalskojęzycznych krajów obu Ameryk mają otrzymać karty FTX w pierwszej kolejności. Do końca tego roku otrzyma je też Europa, a następnie Azja.

Partnerem inicjatywy został Evolve Bank & Trust. Firma otworzyła już listę oczekujących. Program rusza w styczniu 2022 roku z USA.

Użytkownicy Visa FTX będą mogli bezpiecznie płacić kartą na całym świecie, wykorzystując swoje salda giełdowe w walutach cyfrowych, 24 godziny na dobę, 365 dni w roku w 80 milionach różnych punktów handlowych.

Aktywa zostaną automatycznie przeliczone na wymaganą ilość waluty fiat w momencie płatności.

Giełda powiedziała, że nie będzie pobierać opłat transakcyjnych, ale ostrzegła przed możliwością wystąpienia opłat ze strony podmiotów trzecich.

Block zwrócił uwagę na brak jasności co do ewentualnych opłat od transakcji kartowych, jakie wprowadził FTX.

Visa wcześniej zatwierdziła uruchomienie podobnego rozwiązania płatniczego przez kilka platform kryptowalut, w tym Binance, Bakkt, BlockFi, CryptoSpend, Ledger i bitcoinblack.

ftxreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.