FTC upłynni kryptowaluty oskarżonych z 8 Figure Dream Lifestyle | Wiadomości | CrypS.

FTC upłynni kryptowaluty oskarżonych z 8 Figure Dream Lifestyle

Mariusz Przepiórka
Court - lawsuit - cryptocurrency

Sąd rozpatrujący sprawę funduszu inwestycyjnego 8 Figure Dream Lifestyle wydał zgodę na upłynnienie kryptowalut należących do czwórki oskarżonych. Środki, które udało się przejąć w trakcie śledztwa zostaną sprzedane po obecnych cenach rynkowych.

W lipcu ubiegłego roku sąd wydał decyzję o zamrożeniu aktywów należących do Johna Baina, Aleksa Dee, Briana Kaplana i Jerrolda Maurera. Cała czwórka zorganizowała i prowadziła fundusz 8 Figure Dream Lifestyle. Działalność funduszu rozpoczęli w styczniu 2017 roku, a klientów pozyskiwali obiecując im dochody w wysokości 5-10 tys. USD w ciągu 10-14 dni.

Klienci, którzy dali się nabrać na ofertę 8 Figure Dream Lifestyle, wpłacali sumy od 2395 do 22 495 USD. Żaden z nich jednak nigdy nie osiągnął obiecywanego zysku, a wielu z nich wpadło w poważne długi. W czerwcu ubiegłego roku Federal Trade Commission złożyła do sądu pozew przeciwko czwórce oszustów oraz prowadzonym przez nich spółkom. W pozwie FTC przedstawiła szereg naruszeń przepisów i oszustw, jakich dopuścili się pozwani.

15 maja FTC złożyła natomiast wniosek o odmrożenie aktywów, który uzasadniła dużą zmiennością kursów kryptowalut. W ten sposób FTC zamierza zachować wartość zabezpieczonych krypto aktywów. Po korzystnej decyzji sądu aktywa będą wymienione na USD na giełdach kryptowalutowych po cenach rynkowych. Pozyskane w ten sposób fundusze ponownie zostaną zamrożone i zabezpieczone przez sąd.

Court - lawsuit - cryptocurrency
reklama
reklama