FTC upłynni kryptowaluty oskarżonych z 8 Figure Dream Lifestyle | Wiadomości | CrypS.

FTC upłynni kryptowaluty oskarżonych z 8 Figure Dream Lifestyle

Mariusz Przepiórka
Court - lawsuit - cryptocurrency

Sąd rozpatrujący sprawę funduszu inwestycyjnego 8 Figure Dream Lifestyle wydał zgodę na upłynnienie kryptowalut należących do czwórki oskarżonych. Środki, które udało się przejąć w trakcie śledztwa zostaną sprzedane po obecnych cenach rynkowych.

W lipcu ubiegłego roku sąd wydał decyzję o zamrożeniu aktywów należących do Johna Baina, Aleksa Dee, Briana Kaplana i Jerrolda Maurera. Cała czwórka zorganizowała i prowadziła fundusz 8 Figure Dream Lifestyle. Działalność funduszu rozpoczęli w styczniu 2017 roku, a klientów pozyskiwali obiecując im dochody w wysokości 5-10 tys. USD w ciągu 10-14 dni.

Klienci, którzy dali się nabrać na ofertę 8 Figure Dream Lifestyle, wpłacali sumy od 2395 do 22 495 USD. Żaden z nich jednak nigdy nie osiągnął obiecywanego zysku, a wielu z nich wpadło w poważne długi. W czerwcu ubiegłego roku Federal Trade Commission złożyła do sądu pozew przeciwko czwórce oszustów oraz prowadzonym przez nich spółkom. W pozwie FTC przedstawiła szereg naruszeń przepisów i oszustw, jakich dopuścili się pozwani.

15 maja FTC złożyła natomiast wniosek o odmrożenie aktywów, który uzasadniła dużą zmiennością kursów kryptowalut. W ten sposób FTC zamierza zachować wartość zabezpieczonych krypto aktywów. Po korzystnej decyzji sądu aktywa będą wymienione na USD na giełdach kryptowalutowych po cenach rynkowych. Pozyskane w ten sposób fundusze ponownie zostaną zamrożone i zabezpieczone przez sąd.

Court - lawsuit - cryptocurrency
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.