Francja ma zaostrzyć zasady rejestracji firm krypto | Wiadomości | CrypS.

Francja ma zaostrzyć zasady rejestracji firm krypto

Redakcja
francja

Francja zamierza zaostrzyć zasady rejestracji dla firm kryptowalutowych. Mówi się o tym w nowelizacjach prawa finansowego.


Dokument został poparty przez komisję obu izb parlamentu. Zgodnie ze zmianami wnioskodawcy muszą przestrzegać zasad kontroli wewnętrznej, bezpieczeństwa cybernetycznego oraz posiadać system zarządzania konfliktem interesów.

24 stycznia francuskie Zgromadzenie Narodowe miało głosować za obowiązkowym licencjonowaniem firm związanych z aktywami cyfrowymi. Alternatywą było zastąpienie tej opcji ogólnym procesem rejestracji z dodatkowymi środkami ochrony konsumentów i kontroli przedsiębiorstw, co ostatecznie stało się główną opcją.

Dokument ma być zatwierdzony przez Senat 16 lutego, a przez Zgromadzenie Narodowe 28 lutego. Jeśli zostaną poparte, przepisy weszłyby w życie od stycznia 2024 roku.

Obecnie firmy kryptowalutowe wolą zarejestrować się we francuskiej Komisji Nadzoru Rynku Finansowego (AMF) zamiast uzyskać licencję. Na tej liście znajduje się obecnie 60 podmiotów.

Żadna z firm nie spełnia wymagań AMF

Aby uzyskać pełną licencję od AMF, wnioskodawcy muszą zapewnić ubezpieczenie od odpowiedzialności lub minimalny kapitał, ustanowić kontrole wewnętrzne i przestrzegać protokołów bezpieczeństwa cybernetycznego. Jak dotąd żadna z firm nie była w stanie spełnić tych kryteriów.

Dla przypomnienia, Parlament Europejski odłożył ostateczne głosowanie nad kompleksową regulacją rynków kryptowalut do kwietnia.

francjareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.