Forbes: Giełdy krypto fałszują ponad 50% wolumenu | Wiadomości | CrypS.

Forbes: Giełdy krypto fałszują ponad 50% wolumenu

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
giełdy fałszują wolumen

Forbes przeanalizował wolumeny handlowe dostarczone przez 157 giełd kryptowalutowych. Według analityków, aż 51% danych została sfałszowana.


Na dzień 14 czerwca 157 głównych giełd kryptowalutowych zgłosiło łączny wolumen obrotu cyfrowymi aktywami w wysokości 262 mld USD. Jednak według analityków rzeczywisty wolumen obrotu wyniósł jedynie 128 mld USD – czyli 51% mniej.

Z podanej liczby giełd tylko 21 generuje obrót przekraczający 1 mld USD dziennie. Kolejne 33 giełdy mają obroty w przedziale od 200 mln do 999 mln USD.

giełdy krypto fałszywy wolumen

Poniższa lista dzieli giełdy kryptowalutowe na trzy kategorie w oparciu o wolumen fałszywych transakcji. Analitycy mają pełne zaufanie do danych z Binance.US, Coinbase, FTX.US, WazirX, Gemini i kilku innych. Co ciekawe, globalna platforma Binance znalazła się w drugiej kategorii, ponieważ dokłada 45% do realnych wolumenów.

fałszywy wolumen

W pierwszej kategorii znalazło się 48 platform – wygenerowały one 39 mld USD realnego wolumenu handlowego. W drugiej kategorii analitycy umieścili 73 giełdy, których rzeczywisty wolumen obrotu wyniósł 81 miliardów dolarów wobec zgłoszonych 158 miliardów dolarów.

W trzeciej kategorii najmniej uczciwe giełdy – 36 giełd wygenerowało 7,7 miliarda dolarów, podczas gdy zgłosiły 59 miliardów dolarów.

giełdy fałszują wolumenreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.