Filipińska giełda papierów wartościowych chce otworzyć rynek kryptowalutowy | Wiadomości | CrypS.

Filipińska giełda papierów wartościowych chce otworzyć rynek kryptowalutowy

Mariusz Przepiórka
Filipińska giełda papierów wartościowych chce otworzyć rynek kryptowalutowy

Filipińska Giełda Papierów Wartościowych zamierza wykorzystać okazję, gdy regulatorzy rynków finansowych dadzą zielone światło dla handlu aktywami kryptowalutowymi w tym kraju. Stacja CNN poinformowała, że prezes i dyrektor generalny giełdy Ramon Monzon powiedział, że lokalna giełda powinna być pierwszą platformą wymiany aktywów kryptowalutowych na Filipinach.

Jeśli miałaby istnieć jakakolwiek wymiana kryptowalut, to powinna się odbywać na filipińskiej giełdzie papierów wartościowych. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że mamy infrastrukturę handlową. Co ważniejsze, będziemy w stanie wdrożyć zabezpieczenia chroniące inwestorów, szczególnie w przypadku takiego produktu jak kryptowaluty. – powiedział Monzon.

Krajowa giełda czeka teraz na wytyczne od Filipińskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz innych regulatorów rynków finansowych. Pomimo nieukrywanych chęci do wspierania rynków aktywów kryptowalutowych, Monzon ostrzegł przed zmiennością kryptowalut, stwierdzając, że natychmiastowe bogactwo może przekształcić się w natychmiastową biedę.

Filipiny chcą uzyskać pozycję lidera w regionie

Rządowe agencje regulacyjne na Filipinach rozpoczęły badania nad regulacją handlu aktywami kryptowalutowymi w 2019 roku, kiedy to SEC zwrócił się do banków, inwestorów i społeczeństwa o opinie na temat tego, czy kraj jest gotowy do zbudowania w pełni rozwiniętej giełdy kryptowalut. Lokalny popyt na płatności cyfrowe jest silny, a aż 10% PKB pochodzi z przekazów pieniężnych od szacowanej liczby 10 milionów Filipińczyków pracujących za granicą.

Filipiny od pewnego czasu dążyły do zajęcia pozycji regionalnego centrum dla kryptowalut, otwierając w 2018 roku w Cagayan specjalne strefy ekonomiczne dla firm kryptowalutowych. W styczniu bank centralny ustanowił nowe wytyczne dla dostawców usług związanych z aktywami kryptowalutowymi po tym, jak w ciągu ostatnich trzech lat odnotowano znaczny wzrost wykorzystania aktywów cyfrowych.

Filipińska giełda papierów wartościowych chce otworzyć rynek kryptowalutowy
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.