Filipińska giełda papierów wartościowych chce otworzyć rynek kryptowalutowy | Wiadomości | CrypS.

Filipińska giełda papierów wartościowych chce otworzyć rynek kryptowalutowy

Mariusz Przepiórka
Filipińska giełda papierów wartościowych chce otworzyć rynek kryptowalutowy

Filipińska Giełda Papierów Wartościowych zamierza wykorzystać okazję, gdy regulatorzy rynków finansowych dadzą zielone światło dla handlu aktywami kryptowalutowymi w tym kraju. Stacja CNN poinformowała, że prezes i dyrektor generalny giełdy Ramon Monzon powiedział, że lokalna giełda powinna być pierwszą platformą wymiany aktywów kryptowalutowych na Filipinach.

Jeśli miałaby istnieć jakakolwiek wymiana kryptowalut, to powinna się odbywać na filipińskiej giełdzie papierów wartościowych. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że mamy infrastrukturę handlową. Co ważniejsze, będziemy w stanie wdrożyć zabezpieczenia chroniące inwestorów, szczególnie w przypadku takiego produktu jak kryptowaluty. – powiedział Monzon.

Krajowa giełda czeka teraz na wytyczne od Filipińskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz innych regulatorów rynków finansowych. Pomimo nieukrywanych chęci do wspierania rynków aktywów kryptowalutowych, Monzon ostrzegł przed zmiennością kryptowalut, stwierdzając, że natychmiastowe bogactwo może przekształcić się w natychmiastową biedę.

Filipiny chcą uzyskać pozycję lidera w regionie

Rządowe agencje regulacyjne na Filipinach rozpoczęły badania nad regulacją handlu aktywami kryptowalutowymi w 2019 roku, kiedy to SEC zwrócił się do banków, inwestorów i społeczeństwa o opinie na temat tego, czy kraj jest gotowy do zbudowania w pełni rozwiniętej giełdy kryptowalut. Lokalny popyt na płatności cyfrowe jest silny, a aż 10% PKB pochodzi z przekazów pieniężnych od szacowanej liczby 10 milionów Filipińczyków pracujących za granicą.

Filipiny od pewnego czasu dążyły do zajęcia pozycji regionalnego centrum dla kryptowalut, otwierając w 2018 roku w Cagayan specjalne strefy ekonomiczne dla firm kryptowalutowych. W styczniu bank centralny ustanowił nowe wytyczne dla dostawców usług związanych z aktywami kryptowalutowymi po tym, jak w ciągu ostatnich trzech lat odnotowano znaczny wzrost wykorzystania aktywów cyfrowych.

Filipińska giełda papierów wartościowych chce otworzyć rynek kryptowalutowy
reklama
reklama