Fidżi ma zamiar uznać bitcoin jako formę płatności | Wiadomości | CrypS.

Fidżi ma zamiar uznać bitcoin jako formę płatności

Redakcja
fidżi

Parlament Republiki Fidżi w Wigilię Bożego Narodzenia wybrał na premiera polityka, który opowiada się za sprzyjającym środowiskiem prawnym dla branży kryptowalut.


Niedawno wybrany premier Sitiveni Rabuka, według lokalnych mediów, weźmie aktywny udział w badaniu opcji wykorzystania BTC jako prawnego środka płatniczego, a także wykorzystania energii wulkanicznej do wydobycia kryptowalut.

Badania nad praktycznym wykorzystaniem energii wulkanicznej mówią, że 21 wulkanów Wysp Fidżi będzie generować ponad 2000 MW energii elektrycznej rocznie. Tymczasem krajowa sieć energetyczna zużywa nieco ponad 40 MW rocznie, co oznacza, że istnieje “potencjalne 1960 MW, które mogłyby zostać przesunięte do innych zastosowań, w tym dla krypto-górnictwa”.

Zatwierdzony przez rząd 20-letni plan rozwoju Fidżi określa, że do 2030 r. cała energia elektryczna na wyspach będzie wytwarzana ze źródeł odnawialnych.

Projekty ustaw dotyczące górnictwa i bitcoina jako środka rozliczeniowego mają trafić do parlamentu Fidżi w 2023 roku.

Na początku tego roku były brytyjski inwestor nieruchomości Anthony Welch i jego partnerzy ogłosili plany przyciągnięcia inwestorów kryptowalutowych w celu stworzenia “światowej stolicy kryptowalut” na archipelagu Vanuatu.

fidżireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.