Fed podniósł stopy, a BTC spadł poniżej 18 000 USD | Wiadomości | CrypS.

Fed podniósł stopy, a BTC spadł poniżej 18 000 USD

Redakcja
stopy procentowe

W środę, 14 grudnia, amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) podniosła przedział kluczowych stóp procentowych o 50 punktów bazowych do 4,25-4,5% w skali roku. Jest to najwyższy wskaźnik od 2007 roku.


Decyzja Fed była ogólnie oczekiwana przez uczestników rynku – była już też siódmą podwyżką od początku roku. Fed zwolnił jednak tempo podwyżek – wcześniej były to cztery kolejne podwyżki o 75 pb. Cena bitcoina zareagowała korektą poniżej poziomu 18 000 dolarów.

kurs btc/usd

Organ nadzoru monetarnego powiedział w komunikacie prasowym, że uwaga skupia się na ryzyku inflacyjnym pomimo umiarkowanego wzrostu wydatków i produkcji, jak również stosunkowo niskiego bezrobocia.

Głównymi czynnikami wzrostu średniego poziomu cen pozostaje nierównowaga podaży i popytu, a także wyższe koszty żywności i energii.

fed stopy

W dłuższym okresie Fed dąży do pełnego zatrudnienia i osiągnięcia celu inflacyjnego na poziomie 2%.

Przypomnijmy, że na początku listopada Fed podniósł przedział kluczowych stóp procentowych o 75 punktów bazowych do 3,75-4% w skali roku. Cena Bitcoina zareagowała wówczas lekkim spadkiem.

stopy procentowereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.