FCA wydało ostrzeżenia przed giełdami Kraken i BitMEX | Wiadomości | CrypS.

FCA wydało ostrzeżenia przed giełdami Kraken i BitMEX

Michał Misiura
Fca zajmie się nadzorem kryptowalut

Brytyjski regulator wydał ostrzeżenia przed dwiema popularnymi giełdami kryptowalut. FCA użyło szablon, który znajdziemy w 90% publikowanych przez organ ostrzeżeń. Regulator uważa, że Kraken i BitMEX działają bez jego autoryzacji. 

Treść ostrzeżeń to szablon powielany przy większości takich dokumentów publikowanych przez brytyjskie Financial Conduct Authority. W uzasadnieniach dołączenia do czarnej listy Krakena i BitMEX’a czytamy:

Prawie wszystkie firmy i osoby prywatne oferujące, promujące lub sprzedające usługi finansowe lub produkty w Wielkiej Brytanii muszą być przez nas autoryzowane.

Jednak niektóre firmy działają bez naszej zgody, a niektóre świadomie prowadzą oszustwa inwestycyjne.

Ta firma nie jest przez nas autoryzowana i jest skierowana do osób w Wielkiej Brytanii. Na podstawie posiadanych informacji uważamy, że prowadzi ona regulowane działania wymagające autoryzacji.

Kraken skomentował sprawę dla portalu Finance Magnates. Giełda zwróciła się do FCA z prośbą o wyjaśnienie sytuacji i wskazuje na to, że jej platforma futures CryptoFacilities jest już zarejestrowana w Wielkiej Brytanii. Adresy email i numery telefonów podane w ostrzeżeniu przeciwko giełdzie nie należą do jej pracownik – twierdzi Kraken.

Ostrzeżenie FCA przeciwko giełdzie Kraken

Ostrzeżenie FCA przeciwko giełdzie BitMEX

Fca zajmie się nadzorem kryptowalut
reklama
reklama