FCA wydało ostrzeżenia przed giełdami Kraken i BitMEX | Wiadomości | CrypS.

FCA wydało ostrzeżenia przed giełdami Kraken i BitMEX

Michał Misiura
Fca zajmie się nadzorem kryptowalut

Brytyjski regulator wydał ostrzeżenia przed dwiema popularnymi giełdami kryptowalut. FCA użyło szablon, który znajdziemy w 90% publikowanych przez organ ostrzeżeń. Regulator uważa, że Kraken i BitMEX działają bez jego autoryzacji. 

Treść ostrzeżeń to szablon powielany przy większości takich dokumentów publikowanych przez brytyjskie Financial Conduct Authority. W uzasadnieniach dołączenia do czarnej listy Krakena i BitMEX’a czytamy:

Prawie wszystkie firmy i osoby prywatne oferujące, promujące lub sprzedające usługi finansowe lub produkty w Wielkiej Brytanii muszą być przez nas autoryzowane.

Jednak niektóre firmy działają bez naszej zgody, a niektóre świadomie prowadzą oszustwa inwestycyjne.

Ta firma nie jest przez nas autoryzowana i jest skierowana do osób w Wielkiej Brytanii. Na podstawie posiadanych informacji uważamy, że prowadzi ona regulowane działania wymagające autoryzacji.

Kraken skomentował sprawę dla portalu Finance Magnates. Giełda zwróciła się do FCA z prośbą o wyjaśnienie sytuacji i wskazuje na to, że jej platforma futures CryptoFacilities jest już zarejestrowana w Wielkiej Brytanii. Adresy email i numery telefonów podane w ostrzeżeniu przeciwko giełdzie nie należą do jej pracownik – twierdzi Kraken.

Ostrzeżenie FCA przeciwko giełdzie BitMEX

Fca zajmie się nadzorem kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.