FCA wycofuje ostrzeżenie przeciwko Krakenowi | Wiadomości | CrypS.

FCA wycofuje ostrzeżenie przeciwko Krakenowi

Michał Misiura
giełda kryptowalut Kraken

Brytyjskie Financial Conduct Authority (FCA) usunęło, wydane wczoraj, ostrzeżenie przed 2 największą giełdą kryptowalut w Stanach Zjednoczonych.

FCA oznaczyło Krakena jako podmiot, który nie ma autoryzacji w Wielkiej Brytanii. Giełda skontaktowała się z regulatorem w celu wyjaśnienia sprawy, zwracając uwagę, że podane przez niego adresy mailowe i telefoniczne nie należą do pracowników giełdy. Ponadto platforma Kraken Futures uzyskała już brytyjską licencję.

W oświadczeniu giełdy, cytowanym przez portal Cointelegraph czytamy:

Ostrzeżenie zostało oparte na adresach Gmaila i numerach telefonów, które należały do ​​oszustów inwestycyjnych, którzy fałszywie używają naszej marki i skontaktowaliśmy się z FCA, aby uzyskać wyjaśnienie […] Kraken Futures (CryptoFacilities) jest już zarejestrowany w FCA pod numerem referencyjnym 757895.

FCA uznało pomyłkę i wycofało ostrzeżenie w przeciągu kilku godzin od momentu gdy Kraken zażądał sprostowania. 3 marca regulator wydał także ostrzeżenie przed giełdą BitMEX. W tym przypadku nie doszło do sprostowania. Portal Cointelegraph informował, że jego dziennikarze wysłali pytania do giełdy oraz do FCA, lecz nie otrzymali odpowiedzi.

giełda kryptowalut Kraken
reklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.