FCA wycofuje ostrzeżenie przeciwko Krakenowi | Wiadomości | CrypS.

FCA wycofuje ostrzeżenie przeciwko Krakenowi

Michał Misiura
giełda kryptowalut Kraken

Brytyjskie Financial Conduct Authority (FCA) usunęło, wydane wczoraj, ostrzeżenie przed 2 największą giełdą kryptowalut w Stanach Zjednoczonych.

FCA oznaczyło Krakena jako podmiot, który nie ma autoryzacji w Wielkiej Brytanii. Giełda skontaktowała się z regulatorem w celu wyjaśnienia sprawy, zwracając uwagę, że podane przez niego adresy mailowe i telefoniczne nie należą do pracowników giełdy. Ponadto platforma Kraken Futures uzyskała już brytyjską licencję.

W oświadczeniu giełdy, cytowanym przez portal Cointelegraph czytamy:

Ostrzeżenie zostało oparte na adresach Gmaila i numerach telefonów, które należały do ​​oszustów inwestycyjnych, którzy fałszywie używają naszej marki i skontaktowaliśmy się z FCA, aby uzyskać wyjaśnienie […] Kraken Futures (CryptoFacilities) jest już zarejestrowany w FCA pod numerem referencyjnym 757895.

FCA uznało pomyłkę i wycofało ostrzeżenie w przeciągu kilku godzin od momentu gdy Kraken zażądał sprostowania. 3 marca regulator wydał także ostrzeżenie przed giełdą BitMEX. W tym przypadku nie doszło do sprostowania. Portal Cointelegraph informował, że jego dziennikarze wysłali pytania do giełdy oraz do FCA, lecz nie otrzymali odpowiedzi.

giełda kryptowalut Kraken
reklama
reklama