FCA wycofuje ostrzeżenie przeciwko Krakenowi | Wiadomości | CrypS.

FCA wycofuje ostrzeżenie przeciwko Krakenowi

Michał Misiura
giełda kryptowalut Kraken

Brytyjskie Financial Conduct Authority (FCA) usunęło, wydane wczoraj, ostrzeżenie przed 2 największą giełdą kryptowalut w Stanach Zjednoczonych.

FCA oznaczyło Krakena jako podmiot, który nie ma autoryzacji w Wielkiej Brytanii. Giełda skontaktowała się z regulatorem w celu wyjaśnienia sprawy, zwracając uwagę, że podane przez niego adresy mailowe i telefoniczne nie należą do pracowników giełdy. Ponadto platforma Kraken Futures uzyskała już brytyjską licencję.

W oświadczeniu giełdy, cytowanym przez portal Cointelegraph czytamy:

Ostrzeżenie zostało oparte na adresach Gmaila i numerach telefonów, które należały do ​​oszustów inwestycyjnych, którzy fałszywie używają naszej marki i skontaktowaliśmy się z FCA, aby uzyskać wyjaśnienie […] Kraken Futures (CryptoFacilities) jest już zarejestrowany w FCA pod numerem referencyjnym 757895.

FCA uznało pomyłkę i wycofało ostrzeżenie w przeciągu kilku godzin od momentu gdy Kraken zażądał sprostowania. 3 marca regulator wydał także ostrzeżenie przed giełdą BitMEX. W tym przypadku nie doszło do sprostowania. Portal Cointelegraph informował, że jego dziennikarze wysłali pytania do giełdy oraz do FCA, lecz nie otrzymali odpowiedzi.

giełda kryptowalut Kraken
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.